Колишню резиденцію Ґеббельса хотіли перетворити на мистецьку зону. Але серед авторів ідеї знайшлися нацисти
Влада Берліна не погодила проєкт реновації колишньої резиденції міністра пропаганди нацистської Німеччини Йозефа Ґеббельса, коли з’ясувалося, що серед його організаторів є представники ультраправих.
Про це повідомляє Berliner Zeitung.
Маєток Ґеббельса розташований біля озера Боґензее, що на північ від Берліна. Він займає 170 тисяч квадратних метрів, на його території є кінотеатр, бункер і закинуті казарми "Захисні загони". Військово-поліційна організація Націонал-соціалістичної німецької робітничої партіїСС.
З 1990-х років маєток почав занепадати. Міська влада Берліна, якій належить територія, щороку виділяє 250 тисяч доларів на її утримання. Не раз планувалося побудувати на місці резиденції Ґеббельса житлові будинки, але поки що цього так і не сталося.
У 2021 році Робітничо-творче об’єднання «Боґензее» запропонувало місту 10-річний план реновації маєтку Ґеббельса. Його мали перетворити на екологічне мистецьке село для митців і художників.
Згідно з пропозицією, на території маєтку мали запрацювати спортзали, дитячий театр, музей тоталітаризму, мистецькі студії, центр для медитації та йоги, а ще — готель і житлові будинки на 250 людей.
Але Berliner Zeitung з’ясувало, що співзасновник «Боґензее» Дірк Шнайдер має зв’язки з Пітером Фітцеком — лідером неонацистського угруповання «Рух громадян Райху», який називає себе «королем Німеччини».
Рух налічує приблизно 19 тисяч послідовників. Його суть — відкидання повоєнної Німеччини як явища. У 2010-х роках члени «Руху громадян Райху» були залучені до двох епізодів стрілянини з поліцією, після чого угруповання класифікували як екстремістське.
Отримані Berliner Zeitung електронні листи Шнайдера вказують, що він листувався з Фітцеком, а ідея реновації маєтку Ґеббельса належить саме лідерові «Руху громадян Райху». Сам він підтвердив виданню, що підтримує рух «у пошуку й реновації нерухомості».
Об’єднання «Боґензее» після того публічно спростувало зв’язки з «Рухом громадян Райху» й заявило, що в нього таємно проникли ультраправі, які «намагалися скористатися нашими ідеями, нашими повноваженнями та нашими принципами».
А втім, на рішення міської влади Берліна це не вплинуло: план реновації маєтку Ґеббельса там не схвалили.