Команда науковців Microsoft відкликала своє «проривне дослідження», яке мало допомогти у створенні квантового комп'ютера

Група дослідників Microsoft з Делфтського технічного університету в Нідерландах відкликала результати своїх досліджень, які, як зазначалось, підтверджували існування елементарної частинки — ферміона Майорани.

Про це повідомляє наукове видання Nature, у якому у 2018 році вчені опублікували своє дослідження.

Науковці повернули текст експерименту через низку помилок та перепросили за наукову неточність у дослідженнях. Попри це Microsoft не планує відступати від задуманого проєкту та продовжує роботу над дослідженням.

Зокрема, вчені сподіваються знайти нейтральну частинку — ферміон Майорани. Вперше можливість існування такої частинки припустив італійський фізик Етторе Майорана у 1937 році, однак це досі залишається гіпотезою.

Навіщо це Microsoft?

Науковці зазначали, що ферміон Майорани унікальний тим, що є власною античастинкою й одночасно має властивості напівпровідника і суперпровідника. Кубіти обчислювача, побудованого на основі таких частинок, будуть менш схильними до зовнішніх впливів і зможуть давати більш точні результати та показувати велику продуктивність.

Тобто унікальні властивості цієї частинки допоможуть у створенні квантового комп'ютера, що перевершує за точністю сучасні рішення в десятки тисяч разів. Можливість зробити такий «квантовий стрибок» у технологіях є рушієм для компанії.

У Microsoft кажуть, що такі квантові комп'ютери будуть корисними у криптографії та медицині — наприклад, дозволять досліджувати властивості білків під час створення нових ліків.

Вигоду обіцяють навіть індивідуальним користувачам: якщо науковцям вдасться таки знайти ферміон Майорани, клієнти Microsoft зможуть користуватися ресурсами квантового комп'ютера через хмарну платформу Azure.

Вчені були настільки впевнені у своєму успіху, що вже випустили пакет розробки на квантовому комп'ютері з новою мовою програмування Q# — спеціально для квантових обчислень.