Комісія вже перевірила 91% укриттів та сховищ Києва. Що відомо про їхній стан?

Комісія перевірила вже 4,2 тисячі (91%) укриттів та сховищ Києва. Столична влада каже, що дві третини з них придатні для використання. Водночас в Уряді оприлюднили іншу оцінку.

Про це повідомили Київська міська державна адміністрація та міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, якому під час засідання Ставки верховного головнокомандувача доручили перевірити укриття в Києві.

Камишін розповів, що із 4,6 тисячі укриттів та сховищ уже перевірено 4232 об’єкти. «Із вільним доступом залишається менше половини укриттів. У належному стані ще менше», — каже міністр.

А ось у КМДА наголосили, що придатними для укриття під час повітряної тривоги є майже 2,9 тисячі укриттів та сховищ — тобто дві третини від загальної кількості в місті. Ще 736 об'єктів можуть бути укриттями за умови належного облаштування, а 578 — не відповідають нормативним вимогам до приміщень, де можуть бути облаштовані укриття.

КМДА запевняє, що за кожною адресою формують висновок щодо стану та придатності укриття незалежно від форми власності та балансоутримувача.

Також під час інспекцій фіксували оперативність відкриття доступу до укриттів. За даними КМДА, вільний доступ забезпечений до 1986-ти об'єктів. Протягом п'яти хвилин доступ надають до 932-х об’єктів, замкненими виявили 25 приміщень.

Київська влада також оголосила, що планує оснастити близько трьох тисяч укриттів та сховищ автоматизованою системою відкриття, щоб доступ був гарантованим. Також КМДА планує додатково придбати та встановити близько двох сотень модульних залізобетонних укриттів швидкого розгортання.

Нагадаємо, у ніч проти 1 червня війська рф укотре обстрілювали Київ. Біля замкненого укриття в поліклініці Деснянського району загинули троє людей, зокрема одна дитина.

У межах цієї справи правоохоронці затримали першого заступника голови Деснянської районної держадміністрації, директора медзакладу та його заступника, а також охоронця.

Охоронця суд відправив під варту на два місяці без права на заставу. Чоловік визнав провину та розповів, що коли пролунав сигнал повітряної тривоги, пішов відмикати двері поліклініки, щоб впустити людей, але не встиг. Іншим підозрюваним посадовцям призначили домашній арешт на два місяці.

Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук запевнив, що укриття в Києві тепер мають бути відчинені постійно.