Комітет Ради знову переніс ухвалення рішення щодо законопроєкту про мобілізацію. Чому?

Засідання комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки щодо законопроєкту про мобілізацію знову перенесли — тепер на 11 січня.

Про це членкиня комітету Ірина Фріз повідомила в коментарі hromadske.

«Засідання перенесли на завтра, тому що сьогодні ще йде узгодження позицій по законопроєкту між лідерами фракцій та головою комітету», — зазначила вона.

І додала, що засідання профільного комітету почнеться о 10:00 11 січня. Водночас, як зазначив депутат Ярослав Железняк, о 9:00 буде зібрана погоджувальна рада від фракцій. А під час засідання комітету, найімовірніше, ухвалять рішення рекомендувати законопроєкт до першого читання, каже парламентар.

Засідання Верховної Ради почнеться о 12:00, де й голосуватимуть за документ. У разі підтримки буде 2 тижні на подання правок, і вже друге читання може бути в лютому як у комітеті, так і в парламенті.

«Голоси шукають активно, ну і фракцію навіть для цього збирають сьогодні ввечері», — заявив Железняк.

Нагадаємо, спершу планувалося, що розгляд законопроєкту про мобілізацію у профільному комітеті буде 9 січня. Однак його перенесли на наступний день.

Урядовий законопроєкт про мобілізацію

В урядовому законопроєкті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби» прописані пропозиції, зокрема, щодо:

  • ротації;
  • вручення повісток, зокрема в електронній формі;
  • обмежень для тих, хто вчасно не прибув до військових частин;
  • зміни призовного віку з 27 до 25 років;
  • відпусток для звільнених із полону;
  • рекрутингу;
  • базової військової служби.

Основні пункти запропонованих урядом змін можна прочитати тут.

Від 25 грудня, коли Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №10378 про мобілізацію, депутати подали три альтернативні документи. Зокрема, в них пропонують прибрати деякі норми урядового законопроєкту, а також розв'язати питання демобілізації військових, які тривалий час беруть участь у бойових діях.

Співавторка: Ірина Дудко