Комітети Ради звернулися до парламенту Німеччини: закликали змінити політику щодо України

Комітети Верховної Ради з питань інтеграції до ЄС та зовнішньої політики і міжпарламентської співпраці звернулися до парламенту Німеччини. Закликають змінити свою політику щодо допомоги Україні на тлі російської загрози.

Про це йдеться на сайті парламенту.

«Тут не може бути двозначностей, а будь-які виправдання такої політики непереконливі. Бо це політика не умиротворення, а заохочення до війни. І про це в Німеччині знають краще, ніж будь-де», — сказала від «Європейської Солідарності»депутатка Іванна Климпуш-Цинцадзе, підписантка листа від імені комітету з питань інтеграції до ЄС.

У листі українські парламентарі описали загрозу Україні з боку російської армії, а також наголосили, що Москва вимагає для себе «гарантії безпеки», хоча сама у 2014 році почала війну проти України.

Також депутати наголосили, що для запобігання війні щодо Росії потрібно запроваджувати превентивні санкції та оснащуватися.

«Ваш уряд, на жаль, вирішив не допомагати нам в оснащенні, добре знаючи, наскільки російські війська були модернізовані за останні роки. Ми закликаємо вас, шановні колеги-парламентарі, не поділяти такий підхід», — йдеться у листі.

Також українські депутати наголосили, що поділяють ідею запобігати нападу Росії іншими способами, ніж військовими. Однак згадали, як німецька сторона схвалила створення російського газопроводу «Північний потік-2» та критикувала ймовірне відключення Росії від SWIFT.

«Важливо розуміти, що російська агресія є загрозою не лише безпеці України, а й реальною загрозою безпеці Європи в цілому. Ваше подальше процвітання та безпека безпосередньо залежать від виживання вільної, незалежної, демократичної України», — зазначили у листі.

Про що йдеться?

У грудні 2021 року німецьке видання Bild писало, що Німеччина з травня 2021 року використовує внутрішні механізми НАТО, щоб заблокувати постачання зброї Альянсу Україні. Постачання озброєння блокували також Нідерланди.

Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт заявила в інтерв'ю Welt, що Німеччина поки не постачатиме Україні зброю.

Ламбрехт підтвердила, що країна дотримується своєї політики не надсилати летальну зброю до зон конфлікту. А втім, за її словами, Німеччина підтримує Україну в інші способи. Наприклад, планує передати польовий госпіталь.

Раніше політики з урядової коаліції Німеччини заявляли про можливість надання Україні шоломів, жилетів та інших засобів військового захисту. Але про надання зброї Києву не йшлося й тоді.

Крім того, з Німеччини лунає і критика економічних санкцій щодо Росії. Наприклад, напередодні прем'єр-міністр Баварії Маркус Зедер заявив, що санкції проти Росії малоефективні та шкодять Німеччині.