У коаліції Німеччини зростає підтримка надання Україні засобів військового захисту
Політики з урядової коаліції Німеччини заявляють про можливість надання Україні шоломів, жилетів та інших засобів військового захисту. Але про постачання зброї Києву не йдеться.
Про це пише Deutsche Welle із посиланням на заяви політиків.
«Ми домовилися в коаліційній угоді не постачати зброю до кризових регіонів. Цей принцип продовжує діяти», — нагадав голова комітету із закордонних справ у Бундестазі, соціал-демократ Міхаель Рот. Проте політик додав, що дискусія щодо постачання Києву «засобів захисту, як-от шоломів та захисних жилетів», можлива.
Речник із питань оборонної політики парламентської фракції Вільної демократичної партії (ВДП) Маркус Фабер також заявив, що необхідно розглянути питання про постачання Україні шоломів, захисних жилетів і засобів захисту від безпілотників.
У листопаді 2021 року урядова коаліція Німеччини, яка складається із Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), «Союзу-90/Зелені» та ВДП, підписала коаліційну угоду. У ній зокрема вимагають «негайного завершення спроб дестабілізувати Україну, насильства на сході України та анексії Криму».
Нагадаємо, глава МЗС Німеччини від партії «Зелених» Анналена Бербок 17 січня має зустрітися в Києві з президентом України Володимиром Зеленським та главою українського МЗС Дмитром Кулебою. Наступного дня в неї запланована зустріч у Москві з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим для обговорення питань безпеки й деескалації українсько-російського конфлікту.
Пізніше Бербок та глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан мають також здійснити спільну поїздку на Донбас до лінії розмежування.
Позиція Німеччини
Наразі позиція нового уряду Німеччини на чолі з канцлером Олафом Шольцом щодо Росії неоднозначна: після вступу на посаду Шольц наголошував на необхідності діалогу з Росією на тлі стягування Кремлем військ до кордонів з Україною, але підтримав ідею ввести санкції проти Москви у разі повномасштабного вторгнення в Україну.
Критики звинувачують Німеччину в тому, що вона більш прихильна до Росії через потребу в російському газі, та засуджують будівництво газопроводу «Північний потік-2» між країнами в обхід України.
Берлін заявляв, що «Північний потік-2» не є політичним і буде лише одним із кількох трубопроводів, якими російський газ транспортується до Європи.
Однак нова міністерка закордонних справ Анналена Бербок уже оголосила, що «Північний потік-2» наразі не може бути введений в експлуатацію, оскільки не відповідає вимогам європейського енергетичного законодавства.
- Поділитися: