Конгресвумен Тульсі Ґабард відмовилася від участі в президентських виборах у США. Лишилися Байден і Сандерс

Конгресвумен від штату Гаваї Тульсі Ґабард оголосила, що завершує свою передвиборчу кампанію за участь у виборах президента США від Демократичної партії. Відтепер претендентів на номінацію лишилося двоє: сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс і ексвіцепрезидент та сенатор від штату Делавер Джозеф Байден.

Про це вона заявила у своєму зверненні, викладеному в Twitter. Ґабард також додала, що офіційно підтримує кандидатуру Байдена.

Політикиня також подякувала всім, хто підтримував її під час передвиборчої кампанії.

Як зазначає Vox, у Ґабард не було реальних шансів здобути номінацію Демократичної партії. Її рейтинг у загальнонаціональних опитуваннях коливався в межах 1-2%, через що вона не брала участі в останніх кількох дебатах кандидатів-демократів.

Крім того, за час участі в праймериз і кокусах Демократичної партії їй вдалося набрати від сили кілька делегатів: цього взагалі не було достатньо, аби претендувати на номінацію.

Ґабард запам'яталася виборцям передусім неоднозначними кроками. Так, вона (безуспішно) судилася з Гіларі Клінтон і Google через те, що перша (без доказів) пов'язала її діяльність із роботою на Росію (а пошуковик відмовився прибирати результати відповідних запитів). Крім того, під час голосування в Палаті представників за статті імпічменту Дональда Трампа Ґабард була єдиною з демократів, хто утримався.

Таким чином, нині за номінацію від Демократичної партії змагаються лише двоє кандидатів: сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс і сенатор від штату Делавер та ексвіцепрезидент США Джозеф Байден, якого підтримала переважна більшість решти кандидатів, що знялися.

З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.

Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.

«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.