Копію томосу відвезуть до української наукової станції в Антарктиді

Копію томосу про автокефалію Православної церкви України відвезуть до української наукової станції «Академік Вернадський», що розташована в Антарктиді.

Про це повідомили в Національному Антарктичному науковому центрі.

25 березня в Михайлівському Золотоверхому соборі предстоятель ПЦУ Епіфаній проведе молебень «на щасливу подорож» 12 українських полярників, які відправляться на станцію «Академік Вернадський».

«Владика вручить учасникам експедиції копію Томосу, яка буде зберігатися на станції «Академік Вернадський», в капличці святого рівноапостольного князя Володимира. Каплиця на станції була зведена у 2011 році, в часи президентства Віктора Януковича. За вказівкою «згори» зводити каплицю було доручено УПЦ Московського патріархату», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ті учасники експедиції, які є віруючими, «прихильні до ідеї» помісної церкви, тому виступають за те, аби перейти до ПЦУ.

«Голосування за це рішення відбудеться під час ротації української антарктичної експедиції, коли на станції «Академік Вернадський» будуть присутні відразу учасники 23-ої та 24-ої УАЕ, а також сезонний загін науковців», — розповіли в Антарктичному центрі.

Раніше в храмах ПЦУ запровадили спеціальну молитву про вибори президента.

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.