Корейські науковці змогли керувати живою мишою через смартфон — для цього знадобилися імплант і кокаїн
Корейські науковці вживили лабораторній миші новий мозковий імплант, який дозволив керувати твариною за допомогою смартфона. Дослідники змогли в реальному часі впливати на поведінку миші, якій вкололи кокаїн.
Про це зазначено на сайті Корейського передового інституту науки і технологій (KAIST).
Під час експерименту дослідники вкололи миші кокаїн, щоб та не проявляла своєї поведінки, а науковці мали змогу керувати нею за допомогою програми на смартфоні. Науковці стверджують, що технологія в основі чипу знадобиться й для інших цілей — її можна використовувати в імплантах і медичних пристроях.
Науковці наголошують, що одна з головних переваг нового нейроімпланта — можливість бездротової зарядки. Це дозволить не вдаватися до хірургічних операцій у разі розрядки, а також дасть пацієнтам можливість відчувати себе більш природно без контактів і проводів на тілі.
Ще однією перевагою технології називають поліпшену якість досліджень на тваринах. Раніше науковцям доводилося підключати чипи до зовнішньої електроніки, а тварин обмежувати в рухах, щоб вони нічого не пошкодили.
«Той факт, що ми можемо контролювати конкретну поведінку тварин, подаючи світлову стимуляцію в мозок лише за допомогою простої маніпуляції через додаток для смартфонів, дуже цікавий. Ця технологія сприятиме різним напрямкам досліджень мозку», — сказав професор фізіології з Медичного коледжу університету Йонсей (Південна Корея) Чон-Хун Кім.