Корупція у «Держінвестпроєкті»»: брат ексочільника легалізував вкрадені гроші, купивши 700 ділянок землі — НАБУ
Національне антикорупційне бюро повідомило про ще одну підозру рідному брату колишнього голови «Держінвестпроєкту» часів Януковича Владислава Каськіва. Олександр Каськів — другий близький родич ексочільника агенства, якого той задіяв до корупційної схеми з розкрадання чверті мільярда гривень з бюджету.
Про це повідомили у НАБУ.
Олександру Каськіву повідомили про підозру у створенні злочинної організації та легалізації грошей, одержаних злочинним шляхом. Корупційну схему родичі вибудували на реалізації національних проєктів.
Слідство встановило, що впродовж 2012-2014 років «Державна інвестиційна компанія», що перебувала у сфері управління «Держінвестпроекту», надала 259,2 млн грн позик двом приватним компаніям. Вони мали нібито піти на реалізацію проєктів «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022». Ці компанії, як згодом встановить слідство, мали ознаки фіктивності та були підконтрольні керівництву «Держінвестпроекту».
Отримані гроші ці структури перераховували іншим компаніям-нерезидентам. В результаті гроші опинилися на рахунках закордонних компаній на Кіпрі, бенефіціарним власником яких виявився рідний брат колишнього голови «Держінвестпроекту».
Згодом ці кіпрські компанії придбали частки у статутних капіталах українських ТОВ, які впродовж 2013-2015 років скупили в українців понад 700 земельних ділянок у Закарпатській та Волинській областях загальною площею близько 1000 гектарів.
У липні 2020 року на ці ділянки за клопотанням правоохоронців суд наклав арешт.
У НАБУ зазначають, що місцеперебування підозрюваного не відоме, тому про підозру йому повідомили заочно. НАБУ оголошувало його у розшук у цій справі ще у 2018 році. Тоді чоловіку оголосили про підозру, але про 700 земельних ділянок слідство ще не знало.
А що з колишнім очільником «Держінвестпроекту»?
Владислава Каськіва підозрюють в організації заволодіння майже 260 млн грн «Держінвестпроєкту». Він виїхав з країни у жовтні 2015-го і не повертався. Потім його екстрадували з Панами, але той вийшов під заставу.
У 2020 році він обрався депутатом в облраду Закарпаття від ОПЗЖ.
У травні 2019 року НАБУ та САП закінчили розслідування за обвинуваченням 10 осіб у заволодінні грошима, виділених на реалізацію національних проєктів.
На той момент слідство мало докази легалізації коштів, виведених із «Держінвестпроекту», через переведення їх на рахунки компаній-нерезидентів, придбання гвинтокрила Robinson R44 та літака Viper SD 4, якими користувався колишній керівник «Держінвестпроекту».
Справу скерували до суду, але детективи продовжили досліджувати ланцюг легалізації коштів і згодом знайшли ці 700 земельних ділянок, через які також легалізували вкрадені гроші.