Космічний телескоп Hubble призупинив роботу через збій
NASA намагається відновити роботу космічного телескопа Hubble. Він увійшов у безпечний режим через тривалу проблему з гіроскопом. Водночас сам телескоп у хорошому стані.
Про це повідомила пресслужба NASA.
Телескоп автоматично ввійшов у безпечний режим, коли один із трьох його гіроскопів давав неправильні показання. Гіроскопи вимірюють швидкість повороту телескопа та є частиною системи, яка визначає його напрямок, пояснили в NASA. Тож наразі наукові роботи вирішили призупинити.
Дослідники кажуть, що вперше Hubble перейшов у безпечний режим 19 листопада, проте наступного дня операційна група успішно відновила спостереження. Через нестабільність гіроскопа вже 21 листопада наукові роботи призупинили знову. За два дні, 23 листопада, телескоп укотре перейшов у безпечний режим.
Зараз команда проводить тести, щоб визначити проблему та розробити рішення.
Зазначається, що під час останньої місії з обслуговування телескопа у 2009 році на ньому встановили 6 нових гіроскопів, але до сьогодні робочими залишилися лише три, включно з тим, через який Hubble тимчасово припинив роботу.
«Hubble використовує три гіроскопи, щоб максимізувати ефективність, але може й далі проводити наукові спостереження лише з одним гіроскопом, якщо потрібно», — кажуть науковці.
Чим важливий цей телескоп?
Hubble запустили в 1990 році, він працює у космосі протягом 33 років. Телескоп робить знімки Всесвіту. Завдяки своїй чутливості до широкого діапазону довжин хвиль світла є однією з найцінніших і найпродуктивніших обсерваторій в історії астрономії.
Інструменти телескопа дозволяють спостерігати за об’єктами поблизу й далеко — від невеликих астероїдів у Сонячній системі до далеких галактик. Завдяки спостереженням Hubble науковцям вдалося здійснити ключові відкриття, які характеризують структуру та еволюцію Всесвіту, галактик, туманностей, зірок, екзопланет і планетні системи.