У NASA кажуть про новий ризик для здоровʼя астронавтів — схильність до еректильної дисфункції
Науковці провели дослідження на щурах і встановили, що космічні промені можуть порушувати функцію еректильної тканини астронавтів.
Про це пише Guardian.
У серії експериментів на території Лабораторії космічної радіації NASA в Нью-Йорку десятки щурів підвішували на джгутах під кутом 30 градусів та опромінювали.
Рік потому аналіз тканин щурів показав, що навіть низький уплив галактичних космічних променів порушує функцію артерії, яка постачає кров до пеніса та еректильної тканини. Також науковці відмітили менш значний вплив невагомості.
За даними вчених, нервово-судинна функція еректильної тканини може бути порушена внаслідок тривалого дослідження глибокого космосу навіть після повернення на Землю.
Водночас один з авторів дослідження, доктор Джастін Ла Фавор каже, що попри негативний вплив космічного випромінювання подальші функціональні покращення під час експериментів свідчать про те, що еректильну дисфункцію можна вилікувати.
Дослідники закликали ретельно стежити за сексуальним здоров’ям астронавтів після їхнього повернення з майбутніх місій у космос. Вони виявили, що боротися з негативними наслідками допоможуть певні антиоксиданти.
Дослідження впливу космосу на людину
З самого початку космічної ери вчені досліджували вплив на фізіологію людини невагомості та космічного випромінювання — частинок високої енергії, рентгенівських та гамма-променів, які походять від зірок та інших небесних тіл.
Це призвело до впровадження профілактичних заходів, зокрема спеціальних вправ на Міжнародній космічній станції (МКС), щоб захистити астронавтів від послаблень кісток і м’язів. Водночас дослідження впливу випромінювання на сексуальне здоровʼя вважають першим.
Вказується, що попри захист екіпажів на борту МКС вони все одно отримують за один тиждень стільки радіації, скільки людина на Землі зазнає за рік.
- Поділитися: