Космічний зонд NASA після трьох років польоту знайшов життя на Землі
Міжпланетна станція OSIRIS—REx, під час польоту до астероїда, зробила пробнедослідженняЗемліта очікувано знайшла на ній ознаки життя.
Міжпланетна станція OSIRIS-REx, під час польоту до астероїда, зробила пробне дослідження Землі та очікувано знайшла на ній ознаки життя.
У 2016 році апарат стартував до астероїда Бенну, щоб у 2019-му спробувати зібрати з нього проби ґрунту, а ще за чотири роки доставити їх на Землю.
Поки ж, рухаючись складною траєкторією, він наблизився до Землі на відстань у 22 рази меншу за орбіту Місяця, й направив детектори на рідну планету.
Про результати дослідження розповів професор університету Аризони Данте Лоретта, який виступив з доповіддю на конференції Lunar and Planetary Science.
За словами вченого, максимальне зближення OSIRIS-REx із Землею склало всього 17 237 кілометрів — це в рази нижче орбіт геостаціонарних супутників. Зонд використав цілий набір інструментів, включно з камерами та спектрометри видимого й інфрачервоного діапазонів.
Апарат знайшов водяну пару в повітрі, материки й океани на поверхні планети. Установив розподілення в атмосфері вуглекислого газу, молекулярного кисню, метану — останні два вважаються важливими ознаками життя на планеті. А також виміряв температуру.
Подібне дослідження проводили на початку 1990-х років із допомогою зонда Galileo. Примітно, що OSIRIS-REx зареєстрував на 12 відсотків більший уміст метану і на 14% більше вуглекислого газу, ніж Galileo. Утім, це цілком очікувано, адже тепер на планеті живе на два мільярди більше людей, зросли обсяги забруднень, та й наслідки їх куди помітніші.
Раніше Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA опублікувало фотографію бурі на Юпітері.
А вчені з Європейського космічного агентства ESA побудували новий тип іонного двигуна, що використовує молекули повітря в ролі «нескінченного» палива.