Країни Європи збирали гроші на ліки й вакцину від коронавірусу під час «цифрового фандрейзера». Ціль — €7,5 млрд
Очільники європейських країн та ЄС провели «цифровий фандрейзер» — онлайн—конференцію, на якому пообіцяли направити мільйони євро на розробку вакцини й лікування коронавірусної інфекції.
Захід у форматі відеоконференції організовувала Європейська комісія (виконавчий орган ЄС) на чолі з президенткою Урсулою фон дер Ляєн. Вона пообіцяла виділили 1 мільярд євро, повідомляє DW.
Своєю чергою, президент Франції Еммануель Макрон повідомив про наміри виділити на боротьбу з коронавірусом 500 мільйонів євро, а канцлерін Німеччини Ангела Меркель — 525 мільйонів євро.
Співорганізатором заходу стала Норвегія, яка не є членом ЄС. Вона зазначила, що направить на фінансування ініціативи 1 мільйон доларів — вони підуть на потреби GAVI (Глобального альянсу з вакцин та імунізації).
Кошти, які виділяють європейські країни та ЄС, планують направити до авторитетних міжнародних організацій та дослідницьких установ, які нині працюють над розробкою вакцини від COVID-19 та його лікування.
Так планується зібрати щонайменше 7,5 мільярдів євро, утім, за словами європейських лідерів, навіть після цього потрібно збирати кошти, аби зробити вакцину й ліки доступними для всіх.
Нагадаємо, наприкінці квітня під егідою ВООЗ та Оксфордського університету розпочалися два найбільших у світі клінічних випробування ліків проти коронавірусної хвороби. Вони відбудуться приблизно в 170 лікарнях Великої Британії на близько 8 тисячах пацієнтів, де медики і вчені перевірять, чи зможуть зупинити відтворення коронавірусу в організмі п'ять уже наявних ліків.
Станом на зараз клінічно випробуваних ліків чи вакцини проти коронавірусної інфекції не існує. За оцінками ВООЗ, на їхнє виготовлення може піти до 18 місяців.
Станом на ранок 4 травня у світі з початку пандемії коронавірусу зафіксували 3 млн 566 тисяч 330 інфікованих, з них 248 286 пацієнтів померли, а 1 млн 154 тисяча 72 — одужали. Інфікованими на сьогодні залишаються 2 млн 163 тисячі 972 людей.
Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!