Кремль чекає, коли Україна визначиться з офіційною позицією для перемовин у «нормандському форматі» — Пєсков
Росія чекає на формування офіційної позиції України для проведення переговорів в «нормандському форматі».
Про це сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє РБК.
За його словами, президент РФ Володимир Путін обговорював питання відновлення діалогу в «нормандському форматі». Прес-секретар Путіна підкреслив, що про дату можливої зустрічі говорити зарано, оскільки ще не визначена позиція України.
«Ще не зовсім сформовані і позиція української сторони, і команда української сторони. Тому тут в даному випадку потрібна певна домашня робота. Поки конкретних якихось прикидок щодо часу проведення цього саміту немає», — сказав Пєсков.
На думку спікера Путіна, Україна має виконати «домашнє завдання», оскільки «перебуває в стадії формування і формулювання своїх позицій».
Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк припустив, що зустріч у «нормандському форматі» може відбутись у середині липня.
Нагадаємо:
- 28 квітня Зеленський заявив, що готовий до переговорів у нормандському форматі.
- У свої інавгураційній промові 20 травня Володимир Зеленський заявив, що вважає найпершим завданням своєї команди припинити вогонь на Донбасі.
- 22 травня глава Адміністрації президента Андрій Богдан заявив, що команда президента розглядає винесення питання про досягнення мирних домовленостей з Росією на всеукраїнський референдум.
- 23 травня Зеленський заявив, що запропонований загальнонаціональний референдум щодо мирних угод з Росією не має законодавчої ініціативи, а є способом з'ясувати думку суспільства.
- 24 травня представники громадянського суспільства та громадських організацій висловилися щодо перших політичних кроків президента України Володимира Зеленського і окреслили кілька «червоних ліній».
- 30 травня на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським Міністри закордонних справ Німеччини та Франції Гайко Маас та Жан-Ів Ле Дріан на зустрічі з президентом Володимиром Зеленським заявили про підтримку «нормандського формату» і Мінських домовленостей.
У складі «нормандської четвірки» чотири країни: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Зустрічі покликані вирішити збройний конфлікт на Донбасі.
/Олександр Стебницький