Крісло міністра культури може зайняти колишня очільниця hromadske

Верховна рада України може найближчим часом голосувати за призначення нового міністра культури та інформаційної політики. Імовірно, цю посаду отримає Юлія Федів.

Про це 1 та 2 вересня повідомили народні депутати Ярослав Железняк («Голос») і Олексій Гончаренко («Європейська Солідарність»), а також «Детектор медіа» з посиланням на три незалежні джерела.

Як пише видання, голосування за кандидатуру Федів може відбутися на одному з найближчих пленарних засідань Верховної Ради. Відповідне подання до парламенту має робити прем’єр-міністр. Железняк написав, що голосування буде наступного тижня і що Федів — гарна кандидатура.

Доповнено об 11:29. Федів погодилася на пропозицію очолити відомство, пише «Суспільне» з посиланням на джерело. Також, за інформацією видання, про кандидатуру Федів повідомили парламентарям від «Слуги Народу», наступного тижня планується обговорення на засіданні фракції.

Доповнено об 11:53. Джерело, наближене до Федів, підтвердило нам, що її кандидатуру розглядають на посаду міністерки культури.

Більше про Федів

Вона була координаторкою журналістських проєктів у n-ost та Deutsche Welle, із 2017 року керувала Національним бюро програми Євросоюзу «Креативна Європа» в Україні, а у 2018-му очолила як виконавча директорка Український культурний фонд від моменту створення до весни 2021-го, коли збіг термін трирічного контракту.

У липні 2021 року Правління ГО «Громадське Телебачення» обрало Юлію Федів новою директоркою hromadske. Конкурс на посаду керівника медіаорганізації був плановим. Заявки на участь у ньому подали 90 кандидатів, п’ятеро з яких вийшли у фінал.

Звільнення Ткаченка

21 липня до Верховної Ради надійшла заява від Олександра Ткаченка про звільнення з посади міністра культури за власною ініціативою. Той заявив, що напередодні ввечері приніс прем’єр-міністрові Денису Шмигалю заяву «через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни».

Ткаченко каже, що «лише потім здивувався» заяві Володимира Зеленського — ввечері 20 липня президент публічно, у традиційному вечірньому зверненні до всієї країни, попросив премʼєр-міністра розглянути заміну міністра культури.

«Радіо Свобода» вказує, що за 8 годин до відставки Ткаченко в розмові з журналістами звільнятися не збирався.

За час роботи на посаді глави Мінкульту на адресу Олександра Ткаченка неодноразово надходила критика щодо його політики. Наприклад, Ткаченко виступив проти закриття музею Булгакова в Києві, до чого закликала Спілка письменників України; казав, що не вважає свого ексколегу з фракції «Слуга Народу» Олександра Дубінського елементом «російської мережі дезінформації», як про це заявляли у США; не виключав співпрацю з «корисними» росіянами після війни тощо.