Кулеба: ми поважаємо Німеччину, «непросту ситуацію» зі Штайнмаєром створило німецьке ЗМІ

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна з повагою ставиться до Німеччини та інституції її Федерального президента, а «непроста ситуація» з Франком—Вальтером Штайнмаєром виникла через німецьке ЗМІ.

Про це він сказав на брифінгу з міністром закордонних справ та оборони Ірландії Саймоном Ковні.

Кулеба заявив, що непросту ситуацію з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром спричинило повідомлення німецького ЗМІ.

«У дипломатії є багато робочих моментів, які стосуються узгодження форматів візитів, очікуваних результатів. І коли цю роботу виконують лише дипломати, ми завжди знаходимо взаємоприйнятні розв'язки. Коли нюанси якихось робочих процесів потрапляють у ЗМІ, або коли у ЗМІ з'являється неперевірена інформація, виникають публічні дискусії, скандали, емоції, які заважають роботі та створюють негативне тло», — заявив міністр.

Він запевнив, що Україна з великою повагою ставиться до Німеччини, поважає її як державу та партнера (хоча не завжди у всьому згодна з німецькою політикою) і не зацікавлена в загостренні двосторонніх відносин.

«Для нас абсолютно очевидно, що глава держави, президент ФРН є одним із символів цієї держави. І ми з такою ж повагою ставимося до інституції Федерального президента», — сказав Кулеба.

Він висловив переконання, що ситуація зі Штайнмаєром буде врегульована дипломатичними каналами, і жодної шкоди для українсько-німецьких відносин не буде.

«Ми виступаємо за відносини, які будуються на взаємній повазі та, скажу відверто, на створенні нової німецької політики щодо України за нинішніх обставин. І таку нову німецьку політику ми очікуємо від нового німецького уряду», — підкреслив Кулеба.

Що передувало?

12 квітня німецьке видання Bild писало, що президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр хоче приїхати до Києва разом з урядовими делегаціями з інших країн ЄС, але президент Володимир Зеленський нібито не хоче з ним зустрічатися через тісні зв'язки Штайнмаєра з росією.

Сам президент Німеччини заявив, що хотів поїхати до Києва, щоб «надіслати потужний сигнал європейської солідарності з Україною». «Я був готовий до цього. Але, вочевидь, треба визнати, що в Києві цього не хотіли», — сказав він.

Пізніше Зеленський на брифінгу з президентами Польщі, Латвії, Литви та Естонії заявив, що Офіс президента України не отримував від Офісу президента Німеччини звернення щодо візиту Штайнмаєра до України.

Він також додав, що Україна — вільна країна, і вона готова бути для Німеччини транзитною державою, «якщо це питання економіки, а не політики».

За словами Зеленського, з огляду на війну та щоденну загибель людей Україна має право дозволити собі «приймати й бути серед тих лідерів країн, які реально її підтримують».