Нобелівська премія за терапію раку: ін'єкція такого препарату коштуватиме $2-3 тисячі — патофізіолог

Терапія раку методомактиваціїімунноїсистеми, яку запропонували Нобелівські лауреати,залишаєтьсянадто високою для більшості українців та все однопотребує традиційних методів лікування.

Вартість препаратів для лікування раку, якірозробили на основі досліджень нобелівських лауреатів 2018-го, у разі, якщо їх виготовлятимуть в Україні, становитиме2-3 тисячі доларів за ін'єкцію. А вживати такі ліки потрібно протягом кількохроків по декілька ін'єкцій на рік.

Про це в ефірі Громадського повідомивстарший науковий співробітник медуніверситету іменіБогомольця, патофізіолог Василь Нагібін.

Експерт зазначив, щоподібні методи терапії запропонували досить давно — ідея залучити імунну систему у боротьбі з раком виникла у 70 роки минулого століття.

А препарати на основі антитіл для лікування ракувикористовують протягом вже близько трьох років. А отжеочікувати на революцію у лікуванні пухлин завдяки методу«імунноїчекпойнт блокади», як назвали винахід вчених,не варто.

На думкузавідувача відділу загальної тамолекулярної патофізіології інституту фізіології імО.О. БогомольцяВіктора Досенко, препарати з антитіл для терапії раку і далізалишатимуться дороговартісними.

«Навіть якщо побудувати завод таких препаратів в Києві, вонивсе однобудутьнедоступнимидля більшості українців», — зазначивДосенко.

Патофізіолог ВікторДосенко Фото: Громадське

До того ж, за словами фахівців, самостійно такутерапію ниніне проводять, а використовують лише, як додаткове лікування у комплексі з хірургічним втручанням та іншими традиційними методами лікування раку.

Водночас експерти відзначили, що цейметоддійсно дозволяє в кілька разівзбільшити тривалістьжиття людей із низкою видів раку,навіть на останніх стадіях захворювання.

Зокрема клінічні дослідження довелиефективність методу у боротьбі здвоманайпоширенішими типамираку — легенів та кишківника.

Дослідження Cancer rexearch UK

До того ж такатехнологія може стати основою для нових винаходів, зокрема розробці простіших за антитіла речовин. Це має призвестидо значного здешевшання подібних ліків.Оскільки, як пояснили науковці, їхняцінаобумовлена, насамперед, складністювиробництва препаратів з антитіл.


Нобелівську премію з фізіології або медицини 2018-го рокуприсудили імунологам Джеймсу Еллісону та Тасуку Хондзьо за новий підхід до терапії раку. В основі цього методу — дослідження з підсилення активності імунної системи людини для боротьби з онкологічними захворюваннями без використання радіо- або хіміотерапії.

Нагадаємо, за даними Міністерства охорони здоров'я, вУкраїні щороку реєструють 130 тисяч пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

Загалом же у світі32,6 мільйоналюдей живуть з раком, авсесвітня організація охорони здоров’я вважає, що число випадків захворювання на рак зросте у найближчі 20 років на 70%.

Найбільш розповсюджені в усому світивиди раку – легенів, грудей, кишківника та простати – складають 42% усіх випадків захворювань на рак у всьому світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖІмунітет проти раку: за що присудили Нобелівську премію з медицини.