Лижі, море чи сафарі? Як українці планують відпочивати за кордоном під час зимових свят та локдауну

Купити квиток на літак та полетіти на зимові свята куди заманеться — цьогоріч так не вийде. Через пандемію кількість країн, які готові приймати українських туристів, зменшилася в рази. До того ж усюди є свої карантинні обмеження, які потрібно врахувати до поїздки.

Більшість країн Європи, куди в минулі роки українці їздили на зимові свята по ярмарки та активний відпочинок (скажімо, в Альпах), досі закрита для іноземних туристів.

Серед найпопулярніших напрямків тепер — Туреччина, Єгипет, ОАЕ, Занзібар та Мальдівські острови. Найпопулярніші види відпочинку —гірськолижні курорти або море.

Куди летіти, щоб покататися на лижах, а куди — аби відпочити на пляжі, та як загалом вплинула пандемія на відпочинок за кордоном — читайте в нашому матеріалі.

Що там із лижами?

Серед гірськолижних напрямків туроператори пропонують курорти Туреччини, Болгарії, Сербії.

Останні дві країни не надто популярні, розповідає Олена Зуєва, експертка компанії DAMAXtravel:

«Люди віддають перевагу Туреччині, бо там не потрібно надавати ПЛР-тест. Відповідно, на Сербію та Болгарію погоджуються менше — там необхідно мати негативний тест, який туристи мають зробити власним коштом».

Також серед переваг турецьких гірськолижних курортів — вибір готелів із включеними сніданками, хороший сервіс та гори вищі, ніж в українських Карпатах.

Туристи відпочивають на гірськолижному курорті в ТуреччиніEPA

А що з морем?

Проте активний відпочинок до вподоби не всім. За словами Олени Зуєвої, 80% туристів віддають перевагу відпочинку на морі в теплих країнах.

Зазвичай українці, які планують відпочити з дітьми, не хочуть довгого перельоту та розраховують на бюджетну поїздку, прямують до Єгипту. Туроператори кажуть, що цього року українці масово планують їхати в Єгипет не на свята, а на період локдауну. Тому ціна на путівки у порівнянні з минулим роком зросла.

«Бюджетний» варіант серед екзотичних недешевих країн — Танзанія та Домініканська республіка. Туди їдуть туристи, які раніше відпочивали в Таїланді, Індії та на Шрі-Ланці.

Оксана Юхименко, власниця київської туристичної компанії, розповідає, що в кінці листопада на ці напрямки уже не було вільних місць:

«Також цьогоріч усі рекорди продажів побили Мальдіви. За 12 років у туризмі такого не було. Усе тому, що українські туроператори поставили прямі рейси на Мальдіви — через 10 годин можна бути вже на пляжі. Також у порівнянні з минулим роком ціни були низькі».

Найдорожче українцям обійдеться подорож до Кенії, де, крім пляжу, пропонують ще й сафарі, та до Мексики.

Як щодо обмежень?

Кожна країна має свої карантинні обмеження, про які туристові варто дізнатися ще до початку подорожі.

Для поїздки в Єгипет необхідно здати ПЛР-тест на коронавірус за 72 години до в’їзду в країну або в аеропорті за 30$. Така сама необхідність і в ОАЕ, але там тест має бути зроблений не більш як за 96 годин.

А от у Туреччині та в Домініканській Республіці не вимагають жодних документів, які підтверджують відсутність хвороби.

Якщо турист перед вильотом захворів на ковід, туроператори можуть змінити дати бронювання або повернути 90% від ціни за путівку, пояснює Світлана Катран, керівниця турагенції Coral Travel. Якщо це трапилось уже під час відпочинку, тоді потрібно звернутися до страхової компанії, яка покриває медичні витрати.

«Готелі проходять перевірку, там на кожному кроці стоять дезінфектори, обробляється номер. Шведський стіл є, але їжа перебуває за склом, а кухар сам набирає їжу клієнту. Я б сказала, що там навіть безпечніше відпочивати», — Світлана Катран переконує, що туристам не варто переживати за безпеку за кордоном.

Шоу з дельфінами для туристів в Шарм-аль-Шейху (Єгипет)УНІАН/Олександр Синиця

Що з кількістю туристів?

Чи стали українці менше їздити на відпочинок за кордон через коронавірус? Кожна туристична компанія надає різну статистику.

Для туроператора «Феєрія мандрів» цей Новий рік буде, ймовірно, найбільш продуктивним за всі зимові сезони. Цьогоріч замість турів в Європу компанія відкрила авіарейси до Єгипту, і від цього збільшилася кількість клієнтів.

«Новий рік ніколи не був “високим” сезоном, як літо чи травневі свята. Але якщо ми підрахуємо кількість туристів на Новий рік, то, можливо, у нас їх буде найбільше за всю історію компанії», — розповідає Ігор Захаренко, власник «Феєрії мандрів».

В одеській компанії DAMAXtravel на 70% зменшилась кількість туристів у порівнянні з минулим роком. Але українці активно бронюють відпочинок уже на весну, розповідають у компанії.

«Люди, які подорожували, продовжують це робити. Просто обирають нові напрямки. Карантин — це лише виправдання, щоб нікуди не їхати», — запевняє Світлан Катран, керівниця агенції Coral Travel.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.