Луценко: у ситуації з «Новым временем» про утиски журналістської діяльності не йдеться
Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що в ситуації з вимогою Генпрокуратури про доступ до внутрішніх документів видання «Новое время» про «жодні утиски журналістської діяльності» не йдеться.
На думку генпрокурора, йдеться лише про «прохання надати інформацію».
«Не для того, щоб розслідувати роль журналістів, а для того, щоб виявляти витоки всередині правоохоронних органів, а також інколи отримувати невідомі слідству факти. І тоді ми не маємо іншого варіанту, як звертатися із проханням надати інформацію від ЗМІ. І не більше. Ні про які наслідки для журналістів або видань не йдеться взагалі», – зазначив Луценко.
«Якщо хтось із журналістів вважає такі дії такими, що перешкоджають здійсненню журналістської діяльності, прошу дуже: можете звернутися або до мене безпосередньо, або письмово, і ми обов’язково знайдемо оптимальний шлях», – наголосив очільник ГПУ.
За його словами, слідство «інколи потребує даних, які публікують журналісти» — додав генпрокурор.
Раніше Печерський райсуд Києва надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції «Новое время» через матеріали про прокурора Олександра Корнійця.
Журналіст Іван Верстюк заявив, що розцінює як тиск на редакцію вимогу Генпрокуратури про надання доступу до внутрішніх матеріалів редакції та імейлів і документів, які він надсилав на редакційні пошти.
Розслідування ГПУ, у межах якого ухвалили таке рішення суду, стосується матеріалу Верстюка «Діамантова дочка» про дочку колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, яка навчається в Британії. У виданні зазначають, що при публікації матеріалу спиралися на розслідування Британського кримінального агентства.
ГПУ пригрозила обшуками, якщо редакція не надасть доступ до документів та матеріалів. Наразі редакція оскаржує рішення суду.
Зазначимо, що Олександр Корнієць є фігурантом справи «діамантових прокурорів», у липні 2015 року його затримали на хабарі. Його звільнили, але справа досі перебуває в суді. У матеріалі «Нового времени» зазначено, що екс-прокурор при зарплаті 200 тисяч гривень на рік оплатив навчання дочки на суму понад 120 тисяч фунтів стерлінгів. ГПУ вважає публікацію цих відомостей розголошенням таємниці досудового слідства.
/Марко Погуляєвський