Лукашенко: Росія може передати Білорусі сучасну зброю, а у «разі загострення» ㅡ протягом доби перекинути свої війська

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко за підсумками зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним у Сочі заявив, що країна може отримати від росіян сучасну зброю. А у «разі загострення» збройні сили Росії можуть перекинути до Білорусі протягом доби.

Про це пише «Белта» та «СБ. Беларусь сегодня».

Після зустрічі з Путіним Лукашенко зібрав нараду з питань білорусько-російського співробітництва, де заявив, що у Сочі зокрема обговорювали кооперацію у військово-промисловому комплексі.

За словами Лукашенка, росіяни можуть поставити у Білорусь сучасну зброю, але на яких умовах ㅡ поки не відомо.

Окрім того, Лукашенко заявив, що у разі загострення ситуації, Росія може перекинути союзницькі підрозділи у Білорусь протягом доби.

«Буде якась настороженість, будемо бачити активізацію у НАТО, аж до військового конфлікту, протягом доби російські підрозділи і війська будуть перекинуті в Білорусь», ㅡ заявив Лукашенко.

Водночас він наголосив, що про перекидання збройних сил Росії на постійній основі та створення якихось баз не йшлося, оскільки за концепцією військової безпеки Союзної держави «в цьому поки немає ніякої необхідності».

«Хоча на Заході ці мерзотники не мають права нам дорікати в базах Росії, Китаю або ще когось. Чого нам дорікати? Ви ж підтягуєте і створюєте бази в Польщі. У себе колоду в оці не бачать, а нас починають мочити в усіх напрямках: "Ах, Білорусь стає країною, куди іноземні війська підтягуються..." Ви на себе подивіться», ㅡ заявив Лукашенко.

Напередодні Лукашенко навідався до Володимира Путіна у Сочі. Візит тривав два дні й завершився в суботу, 29 травня. Під час Так зустріч назвав наближений до Лукашенка Telegram-канал «Пул Первого» — імовірно, тому, що Путін під час зустрічі пропонував Лукашенку поплавати в морі«робочого купання» вони обговорили питання постачання нафти й газу, а також останній інцидент з літаком Ryanair.

Нагадаємо, 23 травня в Мінську затримали білоруського опозиціонера та співзасновника опозиційних білоруських Telegram-каналів Романа Протасевича. Він перебував на літаку Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса.

Під час прольоту над територією Білорусі тамтешні диспетчери повідомили про ймовірне мінування борту на підставі нібито листа, який їм надійшов. Пізніше з'ясувалося, що лист надійшов уже після повідомлення диспетчерів. А глава Ryanair заявив, що до посадки літака диспетчери не намагалися зв'язатися з екіпажем борту.

Зрештою, літак у супроводі винищувача сів в аеропорту Мінська. Там під час повторного огляду пасажирів затримали Протасевича, а також його дівчину, громадянку Росії Софію Сапегу. Її заарештували на два місяці за звинуваченнями в кримінальних правопорушеннях.

Вимушену посадку літака й затримання Протасевича засудили європейські політики, США та Україна. Країни ЄС, Велика Британія і США вирішили закрити своє небо для білоруських літаків. Україна припинила авіасполучення з Білоруссю з 26 травня.