Ляшко: українці можуть отримати бустерну дозу вакцини проти COVID-19 з січня-лютого. Але багато людей не отримали першу
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, що бустерна доза вакцини проти COVID—19 може бути доступна в Україні з січня—лютого 2022 року. Препаратів вистачить і для бустерної дози, і, в разі необхідності, для повного циклу ревакцинації двома дозами. Але до цього треба, щоб більшість людей отримала перші дози.
Про це Ляшко сказав в інтерв'ю BBC.
Міністр пояснив, що ВООЗ закликає не робити бустерні дози, а вакцинувати якомога більше населення, щоб призупинити активну циркуляцію вірусу.
«Ми наближаємось до того, що через 2-3 тижні в Україні двома дозами буде вакциновано 40% дорослого населення. Але в нас завдання ㅡ 70%. Щоб збільшилась кількість українців, вакцинованих принаймні першої дозою. Бо це все одно захист проти тяжкого перебігу COVID-19», ㅡ сказав Ляшко.
Він наголосив, що в пріоритеті має бути вакцинація людей, які взагалі не щепилися.
Орієнтовно, українці зможуть отримувати бустерні дози вакцини з січня-лютого 2022 року. Бустерна вакцинація можлива буде і раніше, якщо перше щеплення отримають принаймні 60% українців або повністю вакцинуються принаймні 50%.
«Якщо ми так хочемо захистити українців, то давайте просити й переконувати тих, хто ще не прийшов на щеплення. А таких у нас понад 10 млн. Бо це захист наш із вами, це захист наших рідних [...] Оце треба зрозуміти, а не займатися егоїзмом ㅡ мені по барабану, що буде відбуватися в країні, мені треба бустерну дозу», ㅡ сказав Ляшко.
Вакцинація в Україні
Станом на 30 листопада в Україні зробили 24 514 289 щеплень проти коронавірусу. Принаймні першу дозу отримали 13,3 мільйона людей, а повністю вакцинувалися — 11,1 мільйона.
Вакцинація в Україні триває з 24 лютого. Загалом Україна наразі отримала 34,3 мільйона доз вакцини. Щеплення роблять препаратами від фармкомпаній AstraZeneca, Sinovac (вакцина CoronaVac), Pfizer (вакцина Comirnaty) та Moderna.
Згідно з Національним планом вакцинації проти коронавірусу, з травня в Україні мали робити щонайменше по 5,6 мільйона щеплень щомісяця. Для цього щодня потрібно було вакцинувати приблизно 182 тисячі людей. Однак таких темпів досягнути не вдалося.
План вакцинації передбачає, що в серпні мали зробити 6 мільйонів щеплень, а з вересня — понад 8 мільйонів щомісяця. Проте в реальності вийшло інакше: у серпні зробили 3,6 мільйона щеплень, у вересні — 3,2 млн. Водночас у жовтні вдалося виконати план — зробили 8,4 млн щеплень.