Люди, які забарикадувалися в Києво-Печерській лаврі, досі не вийшли

Люди, які забарикадувалися в приміщеннях на території Києво—Печерської лаври 11 серпня, досі не вийшли та блокують вхід комісії до приміщень.

Про це в коментарі hromadske розповіла прессекретарка заповідника «Києво-Печерська лавра» Олеся Крамаренко.

За її даними, у всіх незвільнених корпусах Лаври забарикадувалися до 30 людей. Вони нічого не вимагають, співають пісні, моляться та не хочуть покидати приміщення. Двері приміщень зачиняють зсередини.

«Ми підозрюємо... ті, хто виходять — видно, що це паломники. Вони співають, вони моляться. Ми ж не проти, хай ходять молитися у храм. Але ж це приміщення готельного типу, які зараз мають бути звільнені, вони повертаються в користь держави. Лавра буде закрита, доки комісія не закінчить свою роботу», — зазначила Крамаренко.

Раніше адвокат Микита Чекман, який представляє інтереси представників УПЦ МП, повідомляв, нібито люди заблоковані у корпусах Лаври і їм «не дозволяють передавати їжу та воду».

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Наразі комісія, яка оглядає приміщення Києво-Печерської лаври, продовжує свою роботу. Заповідник проводить роз'яснювальну роботу щодо того, що ці приміщення належать йому, тому людей просять їх звільнити.

Олеся Крамаренко зазначила, що вже є рішення суду щодо усунення перешкод заповіднику щодо передання майна. Але поки що зі сторонніми можуть тільки говорити.

«Ми говоримо до них, можемо тільки так. Рішення, яким зобов'язали ту ж виконавчу службу змусити їх покинути приміщення, процедурно буде тільки через місяць. Але ж рішення то ухвалене. І власне, це наші приміщення», — зазначила Олеся Крамаренко.

Завтра, 15 серпня, комісія буде намагатися знову почати роботу та проситиме звільнити приміщення. Якщо воно пусте — його опломбовують. Незвільнених приміщень залишається близько 30, за день можна опломбувати 3-5 корпусів.

Що передувало?

Господарський суд міста Києва зобов’язав Українську православну церкву (московського патріархату) повернути майно заповіднику «Києво-Печерська лавра». Йдеться про 79 об’єктів Києво-Печерська лавра умовно розділена на дві частини — Верхню та Нижню. У Верхній лаврі функціонує Національний історико-культурний заповідник, а в Нижній — чоловічий монастирНижньої лаври.

У березні заповідник в односторонньому порядку розірвав договір про безоплатне користування державним майном зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (чоловічим монастирем) УПЦ МП. Суд підтвердив законність розірвання договору між заповідником та монастирем.

Та попри письмове попередження, надане монастирю щодо вивільнення приміщень, діяльність комісії з повернення майна вкотре заблокували. Через системне перешкоджання роботі заповідник вирішив з 11 серпня обмежити доступ до приміщень Нижньої лаври для всіх відвідувачів, за винятком священників, ченців та працівників чоловічого монастиря.

Однак згодом стало відомо, що на території Києво-Печерської лаври забарикадувалися сторонні люди.