«Людяність важливіша»: мерію Тель-Авіва підсвітили у кольори прапора Лівану, з яким Ізраїль офіційно у стані війни
Мерія Тель—Авіва підсвітилася кольорами прапора Лівану, у столиці якого Бейруті стався потужний вибух. Також Ізраїль запропонував гуманітарну допомогу — попри те, що офіційно країни у стані війни.
Про акцію мерії Тель-Авіва повідомляє The Times of Israel.
«Людяність важливіша за будь-який конфлікт, і наше серце з народом Лівану після жахливої катастрофи», — сказав мер міста Рон Хульдаї.
Водночас не всі ізраїльські високопосадовці погодилися з таким способом висловлення солідарності. Так, міністр у справах Єрусалима Рафі Перетц розкритикував це рішення.
«Можна і треба надавати гуманітарну допомогу цивільним, які постраждали в Лівані, але прапор Лівану в центрі Тель-Авіва є моральним замішанням», — наголосив він.
Син чинного прем’єра Біньяміна Нетаньягу Яір назвав це кримінальним злочином (The Times of Israel пише, що це неправда).
«Це безумство, Ліван — офіційно терористична держава. Під прапором ворожої країни — кримінальний злочин!», — написав він.
Не сподобалось це і колишній міністерці юстиції Аєлет Шакед, яка також заявила про «прапор ворожої держави».
Не тільки прапор, але й реальну допомогу
Президент Ізраїлю Реувен Рівлін висловив співчуття ліванському народу, а також заявив, що країна простягає руку допомоги.
Ізраїльська армія зазначила, що настав час подолати конфлікт між країнами, а також повідомила про те, що Ізраїль запропонував відправити у Ліван гуманітарну та медичну допомогу. Про це заявили і в офісі прем’єра Нетаньягу.
Крім цього, деякі керівники лікарень запропонували допомогти у лікуванні постраждалих ліванців. Зокрема про такі випадки пишуть DW та Haaretz.
Однак, як пише DW, представники уряду в Бейруті заявили, що «не прийматимуть жодної допомоги від ворожої держави».
Офіційно у стані війни
Між Ізраїлем та Ліваном немає дипломатичних відносин, офіційно країни перебувають у стані війни, саме тому пропозицію про допомогу Ізраїль надіслав через міжнародні канали.
На кордоні країн регулярно відбуваються військові зіткнення між ізраїльською армією та екстремістським угрупованням «Хезболла», яке має великий вплив у Лівані. У 2007 році між ними стався великий конфлікт, відомий як Друга ліванська війна або Липнева війна.
Як зазначає The Times of Israel, мерія Тель-Авіва часто підтримує у такий спосіб країни, в яких сталося лихо, але фактично це перший випадок, коли на будівлю помістили прапор країни, з якою Ізраїль воює. У травні 2017 року після нападу на християнських коптів в Єгипті мерію підсвітили у прапор цієї країни, що стало першим випадком висловлення солідарності арабській країні, однак, на відміну від Лівану, Єгипет має мирну угоду і дипломатичні відносини з Ізраїлем.
Вибух у Бейруті
Надзвичайно потужний вибух стався у порту Бейрута 4 серпня, наразі основною версією називають вибух 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри), конфіскованих у 2014 році з судна російського бізнесмена.
У місті оголосили надзвичайний стан, відомо про щонайменше 135 загиблих та близько 5 тисяч постраждалих.
Посол України в Лівані Ігор Осташ повідомив, що внаслідок вибуху декілька громадян України дістали травми, однак серйозно не постраждали.