Майбутнє Києва: як розвиватимуть столицю наступні 20 років

Якою буде столиця України в 2040 році? Населення — майже 4 мільйони осіб, п’ять ліній метрополітену, нові сучасні житлові комплекси та багато зелених зон. Принаймні, такий вектор розвитку для Києва обрали у новому генеральному плані міста на наступні 20 років. hromadske було на презентації та коротко розповідає, на які головні зміни можуть чекати кияни.

Місто мільйонів

За 20 років столиця має стати ще більшою: населення Києва зросте до 3,8 мільйона осіб, що разом із приміськими територіями становитиме понад 5 мільйонів. При цьому, з’явиться понад 700 тисяч нових робочих місць. Попит має зрости переважно на спеціалістів за напрямом ІТ, права, фінансів, маркетингу та науковців. Розвиватиметься й сфера адміністративних та допоміжних послуг, як наприклад, оренди, туристичних агентств чи охорони.

У багатомільйонному місті акцент робитимуть і на розвиток агломерації — Києва та приміських територій, які охоплюють 10 адміністративних районів, Ірпінь та 8 міст обласного значення. За 20 років хочуть так розбудувати інфраструктуру, щоб до центра столиці можна було б дістатися транспортом у середньому за 40 хвилин.

Громадський транспорт

Метро на Троєщину таки може з’явитися. Принаймні, його вписали до генерального плану: обіцяють побудувати четверту Подільсько-Вигурівську та п’яту лінії метрополітену. Нові станції хочуть поєднати з іншими видами транспорту. Наприклад, створять пересадочні вузли між метро та швидкісним трамваєм.

Нові мости та дороги 

Постійних заторів та скупчень автомобілів на дорогах позбавлятимуться за допомогою нових розв’язок, багатоярусних паркінгів та розвитку велосипедної інфраструктури. Для міського транспорту обіцяють зробити більше відокремлених смуг.

У генплані також намічно три нові мости через Дніпро. У міськраді також планують будувати Велику окружну автомобільну дорогу та створити додаткові виїзди з міста. У перспективі — має з’явитися і ще один аеропорт.

Грошей на таке активне будівництво лише з бюджету Києва не вистачить. Тому фінансування у міській раді залучатимуть від держави, також розраховують на роботу з міжнародними інвесторами.

Парки та комфортні житлові зони 

Більшість нових парків планують облаштувати на околицях міста. Також у міськраді хочуть вирішити деякі екологічні проблеми. Наприклад, багато мешканців столиці живуть у санітарних зонах підприємств. Тож бізнесу запропонують перенести виробництво за межі міста, а промислову зону перепрофілювати.

Території закинутих промислових ділянок вже зараз починають забудовувати інвестори та зводити там сучасні житлові комплекси. У майбутньому влада міста хоче так вирішити і питання «хрущовок». Їх пропонують модернізувати або перебудувати в багатоповерхівки — мешканців на цей час відселятимуть, а згодом надаватимуть їм квартири у нових будинках.

Загалом, до 2040 року має з’явитися майже 30 мільйонів квадратних метрів нового житла. Міська рада при цьому вимагатиме від забудовника створювати і відповідну соціальну інфраструктуру: дитсадки, школи та лікарні поруч із багатоповерхівками.