Майже половину правок до законопроєкту про мобілізацію подали депутати від «Слуги народу»
27 лютого Комітет Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки починає розгляд і підготовку до другого читання законопроєкту про мобілізацію. Майже половину з правок до законопроєкту подали представники фракції «Слуга народу».
Про це повідомила народна депутатка Ірина Фріз, яка належить до парламентського Комітету з нацбезпеки.
Так, із понад 4 тисяч правок 1818 подали парламентарі від «Слуги народу». Від депутатів партії «Голос» надійшли 438 правок, «Батьківщини» — 359. Решта партій та фракцій подала меншу кількість правок.
Фріз також каже, що більшість правок, які подали депутати «Слуги народу», тотожні.
Крім того, Ярослав Железняк повідомив, що лідером за кількістю правок до законопроєкту виявився депутат Георгій Мазурашу, від імені якого подано 374 правки.
За словами депутата від «Європейської солідарності» Володимира В'ятровича більшість правок суттєві й «поправочного спаму» до законопроєкту немає. Він вважає, що комітет може опрацювати правки за декілька днів.
Що передувало?
Народні депутати до другого читання так званого мобілізаційного проєкту закону, зареєстрованого за №10449, подали понад чотири тисячі правок: вручну й електронно.
Внаслідок цього, за словами секретаря Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Романа Костенка, законопроєкт може в підсумку зазнати чимало змін.
Більше про законопроєкт
Верховна Рада 7 лютого підтримала оновлений урядовий законопроєкт про мобілізацію. Серед його пунктів — скасування строкової служби (замість неї буде базовий військовий вишкіл) та демобілізація військових після 36 місяців служби.