Макрон про підтримку України: Ми не можемо дозволити собі ставити межі, коли ворог їх не ставить
Президент Франції Емманюель Макрон зустрівся з лідерами парламентських партій Франції 7 березня для обговорення подальшої підтримки України. Він заявив, що не можна ставити собі межі тоді, коли ворог їх не ставить.
Лідера країни цитує видання Le Figaro.
Та зазначається, що депутати, які були на зустрічі, зробили висновок, що Макрон не мав наміру встановлювати «жодних обмежень» або «жодних червоних ліній» для підтримки України Францією. Таку версію для французького видання підтвердили депутати Фаб'єн Руссел і Джордан Барделла. Інша політикиня, Марін Тондельє, заявила, що встановлення якихось обмежень дало б «порівняльну перевагу» президенту рф володимиру путіну.
«Президент дуже серйозно говорив про необхідність швидкої мобілізації додаткових ресурсів для боротьби з російською загрозою в Україні», — розповів у коментарі Le Figaro депутат Бертран Панше.
Як передає видання, під час зустрічі французькі політики, з якими зустрічався Макрон, знову розкритикували його ідею про можливість надсилання військ до України. Напередодні зустрічі з парламентарями, чинний президент країни також мав розмову зі своїми попередниками — Франсуа Олландом та Ніколя Саркозі. З ними, як пише Le Figaro, Макрон теж обговорював військові питання.
Олланд заявив, що «не варто казати, що ви робите, але робіть те, що ви не сказали, це найефективніше».
«Моя позиція щодо військових питань така: чим менше ми говоримо, тим краще ми робимо», — додав він.
Відправка військ в Україну
Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.
«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — сказав Макрон.
Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
Речник президента рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».
Згодом в інтерв'ю чеському виданню Novinkу Макрон заявив, що «не може бути й мови» про відправку французьких військ в Україну, а своєю попередньою заявою він відкриває дебати про те, що ще можна зробити для підтримки Києва.
А втім, як виявилося згодом, президент не стверджував, що найближчим часом «не може бути й мови» про відправлення військ до України, а чеське видання Novinkу забрало цю цитату із опублікованого інтерв'ю.