Франція відкриває дебати про те, що можна зробити для підтримки України — Макрон (ОНОВЛЕНО)

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що своєю заявою про можливе відправлення військ до України відкриває дебати про те, що ще можна зробити для підтримки Києва.
Про це він заявив в інтерв'ю чеському виданню Novinky.
Оновлено 5 березня. Спершу в цій новині йшлося про те, що Емманюель Макрон нібито заявив, що найближчим часом Франція не розглядає відправлення своїх військ в Україну. Новина ґрунтувалася на цитаті із чеського видання Novinky. Проте станом на вечір 5 березня ця цитата Макрона несподівано зникла з тексту Novinky. Видання ніяк не пояснило причину редагування. А втім, в архівній копії новини можна побачити, що така цитата справді була.
«Європейська правда» з посиланням на французького дипломата також пише, що Макрон не казав, що найближчим часом неможливо надіслати війська до України.
За словами французького президента, його нещодавня заява про можливе відправлення військ до України означає, що відкриваються дебати на тему того, що можна зробити, щоб підтримати Україну, особливо на її території.
Макрон зазначив, що на саміті в Парижі учасники домовилися про п'ять напрямів, у яких хочуть зробити більше:
- кіберзахист;
- спільне виробництво військової техніки в Україні;
- безпека країн, яким безпосередньо загрожує наступ росії в Україні (зокрема Молдови);
- здатність підтримувати Україну на її кордоні з Білоруссю;
- операції з розмінування.
«Крім того, я завжди чітко говорив про наші межі: ми не воюємо з російським народом і відмовляємося від логіки ескалації», — сказав Макрон.
Що передувало?
Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.
«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — сказав Макрон.
Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.
Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.
Речник президента рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».
5 березня оновлено заголовок та лід новини
- Поділитися: