MasterCard до 2033 року відмовиться від карт із магнітною стрічкою. Цю технологію придумали для ЦРУ у 1960-х
MasterCard оголосив про плани поступово відмовитися від видання банківських карт із магнітною стрічкою. З 2024 року платіжний сервіс більше не видаватиме такі картки, а до 2033—го повністю перестане їх підтримувати.
Про це йдеться в пресрелізі MasterCard від 12 серпня.
Сервіс стверджує, що більшої популярності набувають банківські карти з контактним і безконтактним чипом, а також біометричні карти — вони безпечніші й зручніші в користуванні. Тому MasterCard хоче відмовитися від магнітної стрічки.
З 2024 року в регіонах, де карти з чипом є більш популярними (зокрема Європі), MasterCard уже не вимагатиме наявності магнітної стрічки. Повністю відмовитися від неї сервіс планує до 2033 року. MasterCard стверджує, що першим вдається до такого кроку.
Деякі країни вже раніше відмовилися від видання карток із магнітною стрічкою. BBC зазначає, що Велика Британія перейшла на картки з чипами ще у 2006 році.
Магнітну стрічку як засіб кодування інформації у 1960-х роках розробила американська компанія IBM. Цю технологію планували спершу використовувати для кодування інформації про персонал Центрального розвідувального управління США.
Приблизно в цей же час у Франції була створена перша банківська картка з чипом. Але ця технологія не одразу набула широкого розповсюдження, оскільки не всі чипи зчитувалися банківськими терміналами.
Зрештою у 1980-х роках платіжні системи MasterCard, Visa та Europay розробили єдиний стандарт для банківських операцій карт із чипом — EMV. Наразі 86% усіх персональних банківських операцій у світі здійснюється через EMV.
Навіть у США, де стандарт EMV менш поширений, ніж у решті світу, понад половина людей Дані опитування MasterCard за грудень 2020 рокунадають перевагу платежам карткою з чипом і лише 11% — карткою з магнітною стрічкою.
У MasterCard кажуть, що пандемія коронавірусу ще більше підвищила рівень популярності безконтактної оплати: за перший квартал 2021 року так здійснили понад мільярд платіжних операцій. Тому магнітна стрічка, як вважають у сервісі, поступово відійде в минуле.