Медики в Індії закликають владу оголосити про епідемію «чорного грибка». Його виявляють в одужалих від COVID-19
Органи охорони здоров'я Індії звернулися до влади з проханням оголосити про епідемію мукормікозу, також відомого як «чорний грибок». Це рідкісне захворювання почали виявляти у людей, які перехворіли на COVID—19.
Про це пише BBC.
У четвер, 20 травня, секретар міністерства охорони здоров'я Індії Лав Агарвал звернувся до 29 штатів країни з проханням оголосити про епідемію «чорного грибка».
У МОЗ впевнені, що так можна буде уважніше відстежувати те, що відбувається в кожному штаті, і забезпечити кращу інтеграцію лікування.
Наразі точно невідомо, скільки людей із мукормікозом є в Індії. Останніми тижнями медики почали фіксувати збільшення кількості людей з цим діагнозом, особливо серед пацієнтів, які були заражені коронавірусом.
Минулого тижня Раджеш Топе, очільник органів охорони здоров'я в найбільш постраждалому через COVID-19 штаті Махараштра, заявив про 1,5 тисячі випадків цього захворювання в регіоні.
Так, лікарня в Мумбаї ㅡ столиці штату Махараштра ㅡ повідомила про 24 випадки мукормікозу за останні 2 місяці, водночас за весь минулий рік там зафіксували тільки 6 випадків.
У чому причина?
Наразі медики вважають, що причиною зростання кількості випадків мукормікозу в Індії може бути вживання стероїдів пацієнтами з тяжкою формою COVID-19. Ці препарати пригнічують імунітет і підвищують рівень цукру в крові.
Тепер, через збільшення кількості випадків цього захворювання, в Індії почався дефіцит амфотерицину В ㅡ препарату, що використовується для лікування мукормікозу. Нестачу ліків фіксують попри те, що їх виробляють багато індійських фірм. На тлі цього родичі хворих у розпачі звертаються до чорного ринку.
А що це за хвороба?
Мукормікозом називають групу інфекційних захворювань, до яких призводять мукорові гриби. Вони живуть у ґрунті, рослинах, компості, гнилих фруктах та овочах. Мукормікоз трапляється вкрай рідко: з 1885 по 2005 рік зафіксовано менше ніж тисячу випадків.
У тілі людини «чорний грибок» вражає носові пазухи, мозок і легені. Залежно від уражених органів смертність від мукромікозу варіюється, але загалом висока, особливо серед пацієнтів із групи ризику — передусім тих, що страждають на цукровий діабет, рак і СНІД. Часто єдиний спосіб лікування пацієнтів із «чорним грибком» — видалення враженого органа.