Мешканка Прилук віддала шахрайкам мільйон гривень, аби «зняти порчу». Гроші вилучила поліція
Поблизу Дніпра правоохоронці затримали двох мешканок Донецької області, які ошукали жінку майже на мільйон гривень.
Про це повідомляє пресслужба поліції Чернігівської області.
Так, 18 лютого до поліції звернулася 67-річна мешканка Прилук, яка повідомила, що до неї просто на вулиці підійшли дві незнайомки та запропонували допомогти їй. Нібито вони можуть зняти «рос. порчапричину», яку «побачили» на заявниці та від якої нібито потерпає вся родина жінки.
«Оскільки у потерпілої якраз захворіли члени сім’ї, вона легко піддалася впливу шахрайок. Жінка погодилася винести з дому всі заощадження "для зняття негативної енергетики". Вона віддала незнайомкам 30 тисяч доларів, 1500 євро та 20 тисяч гривень», — вказано у повідомленні.
Після того, як незнайомки забрали гроші та пішли, жінка отямилася і звернулася до поліції. Потерпіла надала поліцейським прикмети зловмисниць: в обох чорні очі та смаглява шкіра, на обличчях — медичні захисні маски.
Після скоєння злочину у Прилуках зловмисниці спочатку втекли до Києва, а потім винайняли таксі та рушили в напрямку Дніпра. Там їх і наздогнала група поліцейських. Правоохоронці знайшли шахрайок — двох мешканок Донецької області 1967 та 1989 років народження.
Під час обшуку гроші у них вилучили. Нині вирішується питання про обрання запобіжного заходу та оголошення про підозри зловмисницям. Також поліція перевіряє затриманих на причетність до скоєння таких злочинів не лише на Чернігівщині, а й по всій країні.
Слідчий відкрив справу за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.
Шахрайство в Україні
Як зазначають у кіберполіції, шахрай може видавати себе за працівника банку, співробітника пенсійного або іншого фонду, правоохоронця, волонтера, покупця товару, який ви виставили на продаж тощо.
Крім того, що не треба переказувати гроші невідомим людям, за жодних умов не повідомляйте секретні реквізити своєї карти — це не лише пін-код, а код CVV2/CVС2 на зворотному боці картки.
Також шахраї можуть намагатися обдурити вас за допомогою повідомлень про несподівані виграші, надбавки до пенсії, соціальні виплати тощо.
Якщо ви все-таки вказали секретні дані своєї карти, треба негайно заблокувати карту — зателефонувати в банк або зробити це на його сайті. І звертайтесь до Кіберполіції.
Також ви можете прочитати про безпечний онлайн-шопінг та рекомендації по захисту заощаджень на банківських рахунках від кіберполіції.