Мінекономрозвитку скасувало рішення по «Укртрансгазу»
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України скасувало внесені минулого тижня зміни до статуту НАК «Нафтогаз України», яким воно перебрало на себе функції з управління ПАТ «Укртрансгаз».
Згідно з повідомленням на урядовому порталі, в ході наради під керівництвом прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, було прийнято рішення про створення робочої групи з напрацювання конкретних кроків з розділення «Нафтогазу» і подальшої передачі управління держхолдингом від Мінекономіки Кабінету міністрів, як колегіальному органу.
Цю групу очолить віце-прем'єр Володимир Кістіон. До її складу увійдуть представники низки міністерств, «Нафтогазу», «Укртрансгазу», а також міжнародних організацій.
«За результатами зустрічі прем’єр-міністр наголосив на тому, що реформа НАК «Нафтогаз України» буде проведена належним чином і в найкоротші терміни. Про перші результати робоча група доповість на нараді на наступній зустрічі, яка планується уже за тиждень», – йдеться у повідомленні.
Раніше перед нарадою в Кабміні Міністерство економічного розвитку і торгівлі України призупинило своє рішення про перепідпорядкування собі ПАТ «Укртрансгаз» від НАК «Нафтогаз України».
Відзначимо, що окрім «Нафтогазу», переглянути рішення про передачу компанії «Укртрансгаз» під управління Міністерства економічного розвитку та торгівлі вимагають Європейський банк реконструкції та розвитку та Енергетичне співтовариство.
Зокрема, Енергетичне співтовариство зауважує, що «Цей крок(МЕРТ— ред.) не відповідає Резолюції із розукрупнення, прийнятій урядом 1 липня 2016 року. Ця резолюція передбачає, що новий оператор газотранспортної системи працюватиме під управлінням Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке поступово візьме на себе керування діяльністю «Укртрансгазу».
Раніше в інтерв'ю Громадському прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що жодних проблем з реформою «Нафтогазу» немає. У той же час він визнав, що рішення Мінекономіки має бути детально проаналізовано.
За словами голови НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва, попереднє рішення могло заблокувати розгляд у Стокгольмському суді позову України до російського «Газпрому», що означало б для України втрату 12 мільярдів доларів.