Міненерго створює мережу енергетичної дипломатії. Як вона працюватиме?
Міністерство енергетики започаткувало системну роботу зі створення мережі енергетичної дипломатії. Вона передбачає постійний діалог із дипломатичними представниками України про поточні загрози та можливості в енергетичному секторі.
Про це повідомила пресслужба відомства.
Сьогодні, 12 листопада, представники Міненерго (міністр Герман Галущенко та його заступники Ярослав Демченков і Максим Немчинов) влаштували онлайн-зустріч із представниками посольств України в Катарі, Туреччині, Ізраїлі. Долучились і представники Міністерства закордонних справ України.
Під час зустрічі учасники обговорили можливі перспективи посилення енергетичної дипломатії. Це має зміцнити енергетичну безпеку України.
Зокрема, обговорили співпрацю в нафтогазовій сфері, питання інтеграції енергетичних ринків, розвиток відновлюваної енергетики та декарбонізацію.
«Виклики, які зараз стоять перед Україною у сфері енергетичної безпеки, є непересічними, особливо в контексті світової енергетичної кризи. Для нас важливо напрацювати спільні розуміння та позиції з нашими міжнародними партнерами для подолання цих викликів», — наголосив Галущенко.
Відомство хоче, аби такі зустрічі відбувалися регулярно — для зміцнення міжнародного енергетичного партнерства.