Мінна безпека стане обов'язковою для вивчення у школі
Мінна безпека стане обов'язковим доповненням шкільного предмету «Здоров'я, безпека та добробут».
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
Міністр освіти Оксен Лісовий зазначив, що частина вчителів вже активно займається мінною просвітою, але мета — «охопити кожну школу, кожен клас і кожну дитину».
Для вчителів уже доступний посібник з детальними планами, а також презентації для уроків із мінної безпеки, адаптовані для початкової та середньої школи, які розробив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно з партнерами.
Усі матеріали доступні для завантаження на вебсайті «Все про мінну безпеку» та в бібліотеці корисних матеріалів «Спільнотека».
У 2023 році понад 5000 освітян, соціальних працівників та представників громадських організацій уже пройшли тренінги від ЮНІСЕФ з навчання дітей мінної безпеки. Спільно з партнерами та ДСНС України вони провели офлайн- та онлайн-заняття з мінної просвіти для понад 640 тисяч дітей у різних закладах освіти та дитячих точках «Спільно» від ЮНІСЕФ.
Україна замінована
Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами: приблизно 30% території країни є потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети.
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та інші вибухонебезпечні предмети спричинили 100 жертв серед дітей у період із 24 лютого 2022 року по 30 липня 2023 року.
Рятувальники попереджають, що нерозірвані снаряди можуть бути в покинутих будинках, просто неба, на полях, у лісах, на узбіччях доріг, дитячих майданчиках.
Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч та повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.
На сайті ДСНС можна знайти, який вигляд мають найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.