Дослідження: Україна щорічно втрачатиме $800 млн через заміновані поля
Втрати української економіки через замінування полів щорічно сягатимуть до 800 мільйонів доларів.
Про це свідчить частина дослідження контент-маркетингової агенції Top Lead.
Наразі 8 мільйонів гектарів полів заміновано, з них 6 мільйонів розміщені на тимчасово окупованих територіях, а ще 2 мільйони — на звільнених.
«Українські аграрії вже понад рік потерпають від російських обстрілів. Вони зазнають матеріальних утрат, бо вибухонебезпечні предмети заважають проводити сільськогосподарські роботи», — йдеться в дослідженні.
Ракети і снаряди, що падають на поля, унеможливлюють їхню обробку, забруднюють землю, пожежі знищують посіви, зазначають у Top Lead. Наразі збитки для сільського господарства оцінюють у 8,7 мільярда доларів. Для здійснення підрахунків фахівці розглядали втрати сільгосптехніки, багаторічних культур, тварин та аквакультури, а також загублену або вивезену продукцію і ресурси.
Дослідження про вплив війни на довкілля України та Європи агенція Top Lead готує, зокрема, спільно з Міністерством захисту довкілля України. Повна версія матеріалу вийде в липні.
Мінування в Україні
Вторгнення росії призвело до створення в Україні найбільшого у світі мінного поля. Його площа становить 250 тисяч квадратних кілометрів. Це перевищує розміри Корейського півострова, Лаосу, Румунії та Великої Британії.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій створила інтерактивну карту територій, які потенційно можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Переглянути карту, повідомити про вибухівку чи мінування можна за посиланням.
Рятувальники попереджають, що нерозірвані снаряди можуть бути в покинутих будинках, просто неба, на полях, у лісах, на узбіччях доріг, дитячих майданчиках.
Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч та повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.
На сайті ДСНС можна знайти, який вигляд мають найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.
Авторка: Анетт Абрамова
- Поділитися: