Міносвіти не планує запроваджувати 12-річну школу з 2024 року. Чому?
Міністр освіти і науки Оксен Лісовий заявив, що його міністерство наразі не планує запроваджувати 12—річну школу з 2024 року. Серед причин — необхідність коштів і державного стандарту, яких зараз немає.
Про це він написав у Facebook.
Міністр нагадав, що перехід на 12-річну систему шкільної освіти, який запланований у законі на 2027 рік, має відбутися в межах реформи Нової української школи.
Лісовий зазначив, що перехід можна здійснити лише тоді, коли буде затверджений державний стандарт про профільну старшу школу. Проте зараз його лише розробляють. Також для переходу необхідно мати чималі кошти, які у бюджеті наразі не передбачили.
«Окрім того, на мою думку, ми не можемо говорити про прискорення переходу на 12-річну школу як основного інструмента для подолання освітніх втрат. Для цього потрібні більш комплексні рішення, пошуком яких уже займаємося із командою», — наголосив Лісовий.
Що передувало?
Голова Державної служби якості освіти України (ДСЯОУ) Руслан Гурак раніше заявляв, що вважає оптимальним варіантом розвʼязання проблеми освітніх втрат, яких зазнала Україна через COVID-19 і війну, запровадження 12-річної системи освіти вже з 2024 року.
«Ми зможемо збалансувати освітню програму так, щоб врахувати всі пропущені заняття (через повітряні тривоги, відсутність електроенергії, відсутність інтернету), врахувати перехідний період на кожному рівні та зможемо підготуватися до 2027 року — до повноцінного запровадження профільної старшої школи», — сказав Гурак.
Голова ДСЯОУ зазначив, що зараз представники української влади могли б поговорити з донорами, які готові надати фінансування освітній системі України, щоб підтримати один рік запровадження 12-річної системи.