Мінреінтеграції хоче стежити за екологічною ситуацією на окупованих територіях за допомогою супутників
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України планує моніторити екологічну ситуацію у Криму та на Донбасі за допомогою супутників.
Про це повідомила пресслужба Мінреінтеграції.
Для спостереження за екологічною ситуацією на окупованих територіях і прилеглих до них міністерство планує використовувати супутникові знімки. Там кажуть, що вони є найнадійнішими джерелами інформації.
За допомогою супутника хочуть слідкувати за розвитком звалищ, станом ґрунтів, якості води, змінами в інженерно-транспортній інфраструктурі та виявляти ділянки з надзвичайними ситуаціями.
«Питання екологічних проблем на тимчасово окупованих Росією територіях України вже давно гостро стоїть. Зараз нам вкрай необхідно зосередити увагу на цьому... Загроза екологічної катастрофи на ТОТ стосується не тільки наших окупованих територій, не тільки всієї території України, а й усієї Європи», ㅡ каже заступник очільника Мінреінтеграції В'ячеслав Шаповалов.
Що зараз відомо про екологічну ситуацію?
Як зазначають у Мінреінтеграції, унаслідок того, що бойовики на Донбасі тривалий час скидали неочищені стоки шахт у водосховища Донецької та Луганської областей, там зафіксували значне порушення гігієнічних та екологічних показників.
Наприклад, концентрація нафтопродуктів у воді Волинцівського питного водосховища в Донецькій області перевищила гранично допустимі показники у 6 разів, нітратів — у 5,7 раза, сульфатів — у 3,5 раза, а цинку — майже в 4 рази.
Також залишається забрудненим Ісаківське водосховище в Луганській області, минулого року клас якості його води понизили.
Окрім того, як кажуть у міністерстві, на Донбасі залишається загроза радіаційного забруднення. У 1979 році на території шахти «Юнком» у Донецькій області влада СРСР здійснила ядерний вибух, після якого радіоактивну капсулу залишили в сухому стані та відкачували з шахти воду, щоб виключити потрапляння радіації на поверхню і в ґрунтові води.
Однак протягом останніх років бойовики припинили відкачування, тож радіоактивна вода вже надходить у горизонти питної води.