УКРАЇНА

На Донбас припадає 30% викидів шкідливих речовин в Україні — МінТОТ

12 червня, 2018 15:10
УКРАЇНА/На Донбас припадає 30% викидів шкідливих речовин в Україні — МінТОТ
Зберегти
Вигляд
На Донеччину та Луганщину припадає 30% викидів шкідливих речовин всієї України.

На Донеччину та Луганщину припадає 30% викидів шкідливих речовин всієї України.

Такі дані Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України наводить в екологічному звіті щодо екологічної ситуації на Донбасі.

Експерти проаналізували стан повітря, ґрунтів, поверхневих та підземних вод регіону. Зокрема, дослідили і вплив бойових дій на екологію місцевосці.

За результатами досліджень 30 проб поверхневих вод виявилося, що вода в регіоні «брудна» або «дуже брудна». Причина — затоплення шахт. Вода із них виходить на поверхню, змішується з питною та псує її. До того ж відбувається просідання грунтів та заболочення.

«На окупованій території відбувається неконтрольоване затоплення шахт. Вода перетікає до шахт на підконтрольній територій. Уряд оперативно виділив 131 млн грн на ліквідацію та попередження негативного впливу», — йдеться у повідомленні МінТОТ у Twitter.

Також, експерти зафіксували руйнацію дамби cховища фенольного заводу в Торецьку на лінії зіткнення. Там зберігається 270 тонн хімічних відходів. Сховища заповнені на 90%.

У звіті зазначається, що адміністрації непідконтрольних міст не допускають дослідників для обстеження небезпечних чи аварійних об'єктів.

Раніше Громадське провело низку наукових досліджень екологічної ситуації на Донбасі. Як з'ясували журналісти, екологічними біженцями внаслідок затоплених шахт можуть стати щонайменше 2,5 мільйони людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗОНА ВІДЧУЖЕННЯ ДОНБАС.

 

Пов`язані новини