Місія ООН прибула до Нагірного Карабаху. Це сталося вперше за 30 років
Місія Організації Об'єднаних Націй 1 жовтня прибула до Нагірного Карабаху вперше за останні 30 років. Посадовці планують оцінити гуманітарну ситуацію в регіоні після військової операції, проведеної Азербайджаном.
Про це повідомили місцеве інформагентство Report та Reuters.
До складу місії входять представники різних агентств ООН, а її очільником став високопоставлений представник Організації з питань надання допомоги.
Місія ООН має визначити гуманітарні потреби місцевих мешканців.
Reuters зазначив, що раніше Вірменія попросила Міжнародний суд зобов'язати Азербайджан вивести усі свої війська з цивільних установ у Нагірному Карабаху й надати доступ ООН.
Наразі вже понад 100 тисяч етнічних вірмен виїхали з Нагірного Карабаху до Вірменії, передає Всесвітня організація охорони здоров'я.
«Ми активували наші системи надзвичайних ситуацій і відправимо в країну (Вірменію — ред.) експертів з низки дисциплін, зокрема психічного здоров’я, лікування опіків, основних медичних послуг та координації надзвичайних ситуацій після повної оцінки потреб», — заявили в Європейському регіональному бюро ВООЗ.
Трохи контексту
19 вересня Міноборони Азербайджану оголосило про проведення «локальних антитерористичних заходів» у Нагірному Карабаху після заяв про провокації з боку вірменських сил. Зрештою, невизнана «Нагірно-Карабаська Республіка» 20 вересня погодилася на умови Азербайджану: бойові дії мають припинитися, також ідеться про повне роззброєння армії Карабаху та виведення важкої техніки з території невизнаної республіки.
Як уточнили в Міноборони Азербайджану, розташовані у Карабаському районі формування збройних сил складають зброю, залишають бойові позиції, а військових роззброюють.
Увечері 20 вересня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про завершення «антитерористичних заходів» у Нагірному Карабасі. За його словами, країна за один день виконала всі поставлені завдання й відновила територіальну цілісність.
Алієв стверджує, що цивільне населення не постраждало, бо Азербайджан використовував високоточну зброю й не завдав ударів по цивільній інфраструктурі.
А втім, за даними Офісу омбудсмена Вірменії від 20 вересня, внаслідок обстрілів у Нагірному Карабаху відомо про 32 загиблих і понад 200 поранених, зокрема про п'ятьох загиблих цивільних дорослих і двох дітей.
28 вересня так званий президент невизнаної «Нагірно-Карабаської Республіки (Арцах)» Самвел Шахраманян підписав «указ», яким припиняє існування «республіки» з 1 січня 2024 року.