Міжнародні резерви України перевищили $22 млрд — Нацбанк
За підсумками серпня 2019 року рівень міжнародних резервів України перевищив 22 мільярди доларів.
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
«Станом на 01 вересня 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 22,015 мільярдів доларів (в еквіваленті)», — йдеться у повідомленні Нацбанку 6 вересня.
Зазначається, що рівень міжнародних резервів дещо зріс проти серпневого, коли на рахунку Нацбанку було 21,84 мільярда доларів.
Завдяки великим обсягам купівлі валюти на міжбанківському ринку, Нацбанку вдалося збільшити обсяги резервів попри значні виплати за державним боргом.
Наразі обсяг міжнародних резервів покриває потреби України в імпорті на наступні 3,5 місяці. Безпечним вважається рівень резервів, який покриває виплати на наступні 3 місяці і більше.
Зазначимо, що у серпні Нацбанк суттєво зменшив обсяги купівлі валюти на міжбанківському ринку та поповнення міжнародних резервів. Це пов'язане з меншими обсягами інвестицій іноземців у облігації державного боргу України.
Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.
Станом на початок серпня міжнародні резерви України складали 21,84 мільярда доларів.
У липні іноземні інвестори вклали в український державний борг 1,27 мільярда доларів, а від початку року — 3,22 мільярда доларів.