Протягом липня 2019 року іноземні інвестори вклали в облігації внутрішньої державної позики України 1,27 мільярда доларів.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Там відзначають, що більшість валюти, яку іноземні інвестори заводили в Україну для придбання облігацій, Нацбанк викуповував з ринку. Так, при інвестиціях у розмірі 1,27 мільярда доларів Нацбанк викупив 1,3 мільярда доларів — тобто 97% надлишків валюти на ринку.

«В цілому за 7 місяців року збільшення портфелю іноземних суб’єктів в облігаціях внутрішньої державної позики становило 3,224 мільярда доларів. А обсяг чистих інтервенцій НБУ (нетто-купівля) — 2,677 мільярда доларів. Це означає, що протягом січня-липня рівень викупу надлишкової пропозиції сягав 83%», — повідомили в Нацбанку.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Зазначимо, що станом на початок липня державний борг України вперше у 2019 році перевищив 80 мільярдів доларів. За червень він зріс на 2 мільярди доларів.

Раніше повідомлялось, що від початку року обсяги іноземних інвестицій у державний борг України зросли у 8 разів — до 51 мільярда гривень.

Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Поділитись: