Міжнародні резерви України зросли на $1,2 млрд — Нацбанк
Міжнародні резерви України у червні 2019 року зросли на 1,2 мільярда доларів або на 6,4% — до 20,63 мільярда доларів.
Про це повідомляє Національний банк України.
Зазначається, що головною причиною зростання міжнародних резервів у червні 2019 року стало те, що уряд розмістив євробонди на 1 мільярд євро. Також Мінфін продав облігації на внутрішньому ринку України, залучивши ще 1,61 мільярда доларів. Із залучених коштів, близько 952 мільйони доларів витратили на погашення державних боргів.
Також на зростання обсягу міжнародних резервів вплинула сприятлива для українського експорту ситуація на світових ринках та порівняно низькі обсяги імпорту товарів до України.
«Ці фактори зумовили перевищення пропозиції валюти над попитом і дали Національному банку змогу поповнити міжнародні резерви за рахунок інтервенцій на міжбанківському валютному ринку на загальну суму 322,3 млн доларів», — повідомили у Нацбанку.
Також Нацбанк здійснив переоцінку валютних цінностей, які входять до резервів, що збільшило їхній обсяг на 254,6 мільйона доларів.
Наразі обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту. Безпечним вважається рівень, коли резерви покривають щонайменше 3 місяці майбутнього імпорту.
Зазначимо, що збільшення обсягів валюти в державі сприяло зміцненню курсу гривні. Так, 5 липня Нацбанк вперше знизив курс долара нижче 26 гривень за долар. Крім цього, у Нацбанку зазначили, що курс валют буде продовжувати падати.
Міжнародні резерви (або золотовалютні резерви) — це грошові та фінансові накопичення держави у світових валютах (доларах, євро) та дорогоцінних металах. Вони необхідні для того, аби коригувати курс національної валюти (продажем валюти за встановленим курсом Нацбанк може регулювати курс валют) та розраховуватись за валютними зобов’язаннями держави.
Нагадаємо, що обсяг міжнародних резервів України на початку травня скоротився на 0,5% — до 20,52 мільярда доларів. Наприкінці травня резерви зменшились на 1,2 мільярда доларів та склали 19,3 мільярда доларів.