У Національному банку України очікують на збільшення обсягів інвестицій іноземців у державний борг України, що призведе до подальшого зміцнення гривні відносно іноземних валют.

Про це йдеться у відповіді Нацбанку на запит Громадського.

«Можна очікувати подальше зростання портфелю гривневих ОВДП у власності нерезидентів за умови реалізації основного припущення макроекономічного прогнозу — продовження виконання Україною своїх зобов’язань за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом», — повідомили у Національному банку України.

Там відзначають, що саме підвищений попит іноземних інвесторів на державні боргові цінні папери й призвів до зміцнення курсу гривні, який відбувся в останні декілька тижнів. Водночас НБУ не бачить ризиків того, що іноземці зможуть спровокувати стрибок курсу валют, вирішивши вивести інвестиції з України по завершенню терміну обігу придбаних ними державних облігацій.

Так, у Нацбанку вважають, що наразі обсяги притоку іноземних інвестицій до державних цінних паперів є незначними відносно загального обсягу облігацій в обігу. При цьому, завдяки припливу інвестицій у державний борг, НБУ збільшує міжнародні резерви.

«Сьогодні іноземні інвестори достатньо активно придбають не тільки короткострокові ОВДП, але й середньо- та довгострокові цінні папери. Це мінімізує ризики одночасного відпливу капіталу», — додають у Нацбанку.

Нагадаємо, офіційний курс долара відносно національної валюти України, встановлений на 5 липня, опустився нижче позначки 26 гривень за долар. Це сталося вперше з 13 квітня 2018 року.

Напередодні повідомлялось, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Поділитись: