МОН зменшило кількість рекомендованої документації для вчителів на 22%
Міністерство освіти і науки зменшило кількість рекомендованої ділової документації для вчителів на 22%.
Міністерство освіти і науки зменшило кількість рекомендованої ділової документації для вчителів на 22%.
Нова інструкція набула чинності 5 жовтня, передає прес-служба МОН.
Відтепер необов'язковими є плани роботи класних керівників, бібліотекарів, гуртків, поурочні плани. Їх треба створювати лише у випадку вимоги педагогічної ради, і навіть за її вимоги плани можуть мати довільну форму та структуру.
Також довільну форму визначили для для календарно-тематичних планів.
Ще МОН вилучило пункти щодо зберігання усієї ділової документації в окремих шафах. А накази з адміністративно-господарських та кадрових питань відтепер можна збігатися лише 5 років.
Інструкція є типовою — кожна школа за її основою розроблятиме власну.
«Це дозволить закладам освіти організувати діловодство з урахуванням своїх особливостей, а також убезпечить від надмірних вимог органів управління освітою», — зазначають у МОН.
У проекті бюджету на 2019 рік передбачено підвищення рівня зарплат вчителів приблизно на 8,2%.
Раніше на урядовій нараді у Вінниці міністерка пояснила, що входить до нового освітнього простору: столи та парти, дошки, стенди, настільні ігри, полички для зберігання робіт дітей, куточок для дослідів, килим для сидіння, крісла-пуфи, бібліотека та стіл, стілець, комп'ютер, шафи для вчителя.
Нова українська школа – це назва реформи загальної середньої освіти, яку реалізовує Міністерство освіти і науки України. Першокласники, які підуть до школи 1 вересня 2018 року, навчатимуться за новою системою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нова українська школа — це школа для життя у XXI столітті» — інтерв'ю з міністром освіти і науки України