Мороз купанню не завада. Як у Києві пірнали у воду на Водохреще (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Попри сильні морози й небезпеку коронавірусу сьогодні до ополонок Києва прийшло чимало людей. Офіційні заходи з освячення води через карантинні обмеження майже ніде не проводилися, однак ніхто не забороняв людям прийти до ополонки 19 січня.
Біля кожної ополонки за повідомленням Міністерства внутрішніх справ, мали чергувати рятувальники, водолази ДСНС та медичні працівники. Всього по країні встановлено понад 600 рятувальних постів із засобами порятунку людей на воді.
У давнину вода в річках довгий час вважалася святою після того, як її освячували цього дня священики. Її брали для пиття й умивання, натомість уникали прати одяг у такій воді.
Традиція купання у крижаній воді на Водохреще не була дуже поширеною в Україні, за даними істориків. Масового характеру водохресні купання в Україні набули у 2000-их роках. Особливо цьому сприяв колишній президент України Віктор Ющенко, який щороку пірнав в ополонку цього дня.
Ополонки для занурення у воду зробили у звичних для киян місцях – у Гідропарку, на Оболоні, на озерах Редькіно (Міністерка) і Тельбін, Дніпровській і Русанівській набережній, у парках Феофанія, Київська Русь тощо.
Що варто пам'ятати для безпечного занурення у воду?
Для всіх охочих зануритися у воду на Водохреще Центр громадського здоров'я нагадує про такі правила безпеки:
- Занурюватись у воду варто, лише якщо ви повністю здорові. Не варто купатися вагітним жінкам, а також дітям до 6 років.
- Занурюйтесь лише у спеціально обладнаних для купання місцях із перевіреним дном.
- Перед тим, як зайти у воду, обов’язково зробіть руханку.
- Зніміть металеві прикраси. Метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм.
- Не пірнайте одразу ж із головою — це може призвести до різкого охолодження організму. Натомість робіть це поступово: намочіть обличчя, груди, живіт та спину, а вже потім занурюйтесь по шию.
- Перебувайте у воді не довше 3–5 секунд.
- Після купання добре розітріться рушником, якомога швидше змініть мокрий одяг на сухий. Перед купанням варто продумати, що ви вдягнете: обирайте теплий одяг зі мінімальною кількістю ґудзиків та застібок, щоб швидко перевдягнутися. Це ж стосується і взуття.
- Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла й можете захворіти.
- Більше рухайтесь, щоб не змерзнути. Пострибайте на місці, зробіть кілька простих вправ або ж просто походіть.
- Візьміть із собою термос із чаєм. Не варто вживати алкоголь ㅡ він лише створює ілюзію тепла і призводить до величезної його втрати. Водночас паління зменшує швидкість кровообігу в кінцівках.