МОЗ дозволило комбінувати вакцини Moderna та Pfizer

Міністерство охорони здоров'я дозволило комбінувати вакцини проти коронавірусу від компаній Pfizer/BioNTech та Moderna.

Про це йдеться на сторінці МОЗ у Telegram.

Тепер якщо перше щеплення робили препаратом Moderna, то друге можна робити вакциною Pfizer/BioNTech, і навпаки.

У МОЗ нагадали, що у липні схвалили рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики дозволити комбінувати Її головний компонент — молекула матричної РНК, у якій записана інформація про антиген — білок вірусу, що є збудником хвороби. Коли ця молекула потрапляє всередину людської клітини, синтезується білок, а наш організм виробляє на нього імунну відповідь.мРНК-вакцини. Йдеться про випадки, коли мРНК-вакцина того самого виробника недоступна — тоді для другого щеплення можна використати препарат на платформі мРНК іншого виробника.

Нагадаємо, ще наприкінці серпня у МОЗ повідомили, що в Україні вже не залишилося вакцини Moderna для першої дози. У вересні цей препарат теж не поставлять, тому що його Україна отримала у межах COVAX, а не прямого контракту.

А так можна поєднувати?

На думку науковців, найімовірніше, це безпечно та ефективно, але вони все ще збирають дані. Проте вакцини від різних виробників вже поєднують в інших країнах світу. Зокрема, у Канаді ще у червні у деяких випадках дозволили комбінувати щеплення препаратами AstraZeneca/Oxford, Pfizer/BioNTech та Moderna. Таке рішення ухвалили після вивчення даних науковців.

Там кажуть, що якщо людина зробила перше щеплення мРНК-вакциною (Pfizer/BioNTech чи Moderna), експерти рекомендують використовувати той самий препарат і для другого. Але якщо він недоступний, можна використати іншу мРНК-вакцину.

Проміжні результати досліджень в Іспанії, Німеччині та Британії показують хорошу імунну відповідь організму та безпечність такого поєднання. Однак науковці все ж чекають більше даних. Детальніше про це читайте у нашому матеріалі.