У МОЗ надали рекомендації щодо висвітлення ситуації навколо коронавірусу
Міністерство охорони здоров'я та комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики надали рекомендації щодо етичного висвітлення ситуації навколо поширення коронавірусу.
Про це повідомив офіційний Telegram-канал МОЗ «Коронавірус_інфо»
Так, зокрема, рекомендується не приписувати захворювання певній країні або етнічності : «вірус з Уханя», «китайський вірус», «азіатський вірус».
Водночас, у повідомленні МОЗ сказано, що коректно називати коронавірус повною назвою Covid-19. (це помилка, оскільки Covid-19 — це назва хвороби, яка офіційно затверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Вірус називається SARS-CoV-2).
Також МОЗ зазначає, що некоректно писати, що люди — «поширюють вірус», «заражають інших», «переносять Covid-19».
У рекомендаціях також зазначається, що в публікаціях варто наголошувати на необхідності запобіжних заходів та своєчасного лікування, підкреслювати ефективність раннього тестування за наявності симптомів захворювання.
Водночас некоректно поширювати чутки та емоційні перебільшення: «чума», «апокаліпсис» тощо, називати хворих жертвами, постраждалими від Covid-19.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
За останніми даними, у світі офіційно зареєстровано 224 517 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 10 030 смертей та 86 025 випадків, коли пацієнти успішно одужали після зараження.
Наразі в Україні офіційно підтверджено 26 випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2: у Чернівецькій (15), Житомирській (2), Київській (2), Донецькій (1), Дніпропетровській (2), Івано-Франківській (1) областях і в Києві (3). Три з них летальні — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській та 33-річна — у Чернівецькій.