МОЗ Південної Африки: ймовірність госпіталізації під час «Омікрону» в 11 разів нижча, ніж за «Дельти»
У Міністерстві охорони здоров'я Південно—Африканської Республіки (ПАР) стверджують, що фіксують значно менший рівень госпіталізацій під час штаму коронавірусу «Омікрон», ніж раніше фіксували за «Дельти».
Про це пише Bloomberg.
Так, у ПАР, де два тижні тому почалося нове швидке зростання захворюваності на COVID-19 через новий штам «Омікрон», різко впала кількість госпіталізацій хворих.
Глава МОЗ країни Джо Фаахла розповідає, що за підсумками другого тижня цієї хвилі госпіталізація знадобилася лише 1,7% людей, які захворіли. Під час попередньої хвилі, коли домінував штам «Дельта», за підсумками двох тижнів госпіталізували 19% хворих.
Однак поширюється «Омікрон» набагато швидше, наголошують у МОЗ ПАР. Так, у другий тиждень нової хвилі в країні щодня заражаються понад 20 тисяч людей, водночас за «Дельти» було 4,4 тисячі.
Також у ПАР стверджують, що нині фіксують «дуже незначне» збільшення кількості смертей.
Хороші новини?
Bloomberg зазначає, що Південну Африку, де вперше виявили «Омікрон» у листопаді, можна розглядати як зразок того, що може статися з цим штамом в інших країнах.
Але вчені попереджають, що все ж досвід може відрізнятися, оскільки в ПАР населення молодше, якщо порівняти з розвиненими країнами.
Також відповідно до опитування, від 70% до 80% громадян ПАР могли вже перехворіти на COVID-19, тож мають певний рівень захисту.
Що це за штам?
Штам, який наразі має назву B.1.1.529 або «Омікрон», вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки.
Вчені заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується.
Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Саме тому науковці занепокоєні, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19.
Дослідження «Омікрону»
Перші лабораторні тести в Південній Африці за 8 грудня показали, що антитіла до коронавірусу від вакцини Pfizer можуть бути в 40 разів менш ефективними проти «Омікрону», ніж проти звичайного коронавірусу.
Тоді ж у Pfizer заявили, що під час лабораторних тестів курс їхньої вакцини з трьох уколів зміг виробити достатньо антитіл, аби бути ефективним проти нового штаму.
Так, в Ізраїлі виявили, що курс вакцинації проти коронавірусу трьома дозами Pfizer забезпечує значний ступінь захисту проти нового штаму «Омікрон». Кажуть, що бустерні щеплення можуть стати ключем до захисту від зараження.
А японський науковець виявив, що «Омікрон» поширюється на ранній стадії захворювання вчетверо активніше, ніж «Дельта».
У Сполучених Штатах експерти спостерігали за першими інфікованими новим штамом та оприлюднили дані про перебіг захворювання. Схоже, воно протікає в легкій формі.