Бустерна доза вакцини Pfizer ефективно захищає від штаму «Омікрон» — дослідження

Ізраїльські дослідники виявили, що курс вакцинації проти коронавірусу трьома дозами Pfizer/BioNTech забезпечує значний ступінь захисту від нового штаму вірусу «Омікрон».

Про це йдеться в дослідженні науковців від 11 грудня, пише Reuters.

Дослідження провів медичний центр «Шеба» спільно з Центральною вірусологічною лабораторією Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю. Науковці порівнювали зразки 20 людей, які отримали дві дози вакцини 5-6 місяців тому, та ще 20, які зробили бустерне щеплення місяць тому.

«Люди, які отримали другу дозу 5 або 6 місяців тому, не мають захисту від штаму "Омікрон". Хоча вони мають певний захист від штаму "Дельта"», — заявила директорка відділення інфекційних захворювань «Шеби» Гілі Регев-Йохай.

Висновки ізраїльських науковців подібні до тих, які нещодавно представили в BioNTech і Pfizer. Там йшлося про те, що бустерні щеплення можуть стати ключем до захисту від зараження нещодавно виявленим штамом коронавірусу.

Що за новий штам?

Штам, який має назву B.1.1.529, або «Омікрон», уперше виявили в Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та Гонконгу — у мандрівника з Південної Африки.

Науковці заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проникає в клітини та розмножується.

Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь.

Саме тому науковці занепокоєні, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19.