Мурахи можуть визначати рак. Науковці хочуть використати це для діагностики хвороби
Дослідники французького університету Сорбонна з'ясували, що мурахи здатні визначати рак. Науковці хочуть використати це для діагностики хвороби.
Про це пише «Заборона» з посиланням на статтю науковців.
Більшість онкологічних захворювань можна діагностувати через наявність специфічних легких органічних сполуки (ЛОС), які мають запах. Їх можуть вловити деякі тварини, зокрема собаки та миші. А ось люди так зробити не здатні.
Так, для діагностики раку можуть підійти зразки сечі чи заражених клітин. Також визначити рак можна по запаху тіла. У випадку з мурахами науковці вирішили використовувати саме сечу.
Дослідники кажуть, що вирішили залучити саме мурах, адже їх недорого вирощувати у великій кількості. Також їх можна дуже швидко навчити майже безпомилково розпізнавати запах.
Під час дослідження науковці взяли 70 бурих лісових мурах. Їм потрібно було визначати рак у зразках сечі здорових або онкохворих мишей. Вони це робили за винагороду: якщо мурахи затримувалися біля зразків із ЛОС, їм давали їжу.
«Ми були здивовані тим, наскільки ефективними та надійними є мурахи. Це пояснюється тим, що вони мають дуже чутливу нюхову систему. Тож потенційно їх можна використовувати як біодетектори, щоб відрізнити здорових людей від людей, які мають пухлини», — кажуть науковці.
Дослідження на зразках людської сечі поки що не проводили. Проте це хочуть зробити під час наступних етапів. Якщо все буде успішно, мурах почнуть використовувати у лікарнях.